r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Praca plastyczna
27-08-2021

Konkurs z marszałkiem rozstrzygnięty

Młodzi plastycy z Gościeradowa, Kraśnika i Olbięcina zostali laureatami powiatowego konkursu pod hasłem „Marszałek Józef Piłsudski w Olbięcinie”, zorganizowanego w 100. rocznicę odwiedzin tej miejscowości przez naczelnika państwa. Podsumowanie artystycznych zmagań odbędzie się w najbliższy weekend podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej to wydarzenie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy malarskiej albo rysunku, przedstawiającego Józefa Piłsudskiego przed dworkiem w Olbięcinie. Jury przyznało za nie 9 pierwszych nagród i 2 drugie.

Na pierwsze zasłużyli: Jakub Janik z Kraśnika, Mateusz Wilkos, Mateusz Pochwatka i Marcin Rożek z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie oraz Magdalena Czajka, Julia Krzysztoń, Angelika Pąk, Karolina Pietrzak i Karolina Kuzdra z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie. Kolejne dwie przedstawicielki OSW - Wioletta Pąk i Angelika Pąk - odbiorą nagrody za drugie miejsce.

Wręczenie wszystkich trofeów odbędzie się w sobotę 28 sierpnia o 16.30 w OSW w Olbięcinie, a od 1 września konkursowe propozycje będzie można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Ekspozycja będzie czynna do końca listopada.

Artystyczną rywalizację pod patronatem posła Kazimierza Chomy zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gmina Trzydnik Duży i miejscowy ośrodek kultury oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: