r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

KGW
20-07-2021

Promocja gminy na imprezach powiatowych

Koła gospodyń wiejskich i zespoły artystyczne promowały Gminę Trzydnik Duży na dwóch imprezach o zasięgu powiatowym. W niedzielę 18 lipca wzięły udział w dwóch festiwalach – „Ziemia Kraśnicka pełna skarbów” i „Maliniaki”.

Podczas Festiwalu "Ziemia Kraśnicka pełna skarbów", organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej w parku im. św. Jana Pawła II w Kraśniku, gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego. W konkursie na stoisko, prezentujące walory turystyczne, przyrodniczo-krajobrazowe i kulturowe, "Łychowianki" zajęły trzecie miejsce. - Uznanie jurorów i gości zwracały uwagę ręcznie wykonane malwy i maliny oraz ul ze słomy z pszczółkami z bibuły. Odwiedzającym nasze stoisko smakowały również lokalne potrawy - relacjonuje przewodnicząca "Łychowianek" Jolanta Zawadzka.

KGW z Łychowa Szlacheckiego wzięło także udział w konkursie kulinarnym, w którym za polędwiczki z kurczaka na grillowanych warzywach zdobyło czwarte miejsce.

Także w niedzielę, ale na scenie przy Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, odbywał się Festiwal "Maliniaki", organizowany przez starostwo powiatowe. W tym przypadku o wystrój trzydnickiego stoiska zadbały "Pleciugi" z Rzeczycy Księżej, a skrzydełka w sosie malinowo-chrzanowym, pierogi gryczane, babeczki malinowe, lemoniadę, ciasta i inne frykasy serwowały KGW: Olbięcin, Rzeczyca Ziemiańska, Liśnik Mały i Węglin oraz Klub Seniora "Radość życia" z Trzydnika Dużego.

Ponadto okazję do zaprezentowania swoich zdolności scenicznych miały dwie grupy artystyczne z gminy Trzydnik Duży. Wśród zespołów oklaskiwanych przez publiczność, zgromadzoną przy CKiP w Kraśniku były Zespół Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina i "Świteź" z Węglina.

 

 

(fot. GOK w Trzydniku)

 
źródło IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: