r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Dmuchańce
13-07-2021

Dziecięcy festyn w Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii

Tydzień wcześniej dorośli, a w niedzielę 11 lipca dzieci z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii bawiły się na wakacyjnym festynie. Co roku mieszkańcy sami organizują takie imprezy, angażując w ich przygotowanie m.in. miejscowe gospodynie i młodzież.

Mieszkanki Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii upiekły pierogi z kaszy jaglanej, malinowe ciastka i inne łakocie oraz przygotowały napoje. Uczestnicy festynu mogli się nimi rozkoszować za darmo.

- Do współpracy przy organizacji imprezy zaprosiliśmy również miejscową firmę "Akpol", sponsora dmuchanych zjeżdżalni, które cieszyły się wśród dzieci ogromną popularnością. Były też zabawy z animatorami, puszczanie baniek i malowanie twarzy, a w roli wolontariuszy wcieliła się nasza młodzież - relacjonuje inicjatorka festynu i radna Rady Gminy Trzydnik Duży Teresa Tupaj.

Organizatorzy szacują, że na boisku w Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii bawiło się ponad 200 dzieci, a wśród gości był wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

(fot. organizatorzy)

 Źródło: IAS24 
 
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dzieciecy-festyn-w-rzeczycy-ziemianskiej-kolonii-foto,25478,1.html
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: