r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

grupa akrbatyczna
05-07-2021

Rodzinna niedziela w Olbięcinie

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Olbięcina i okolicznych miejscowości w gminie Trzydnik Duży bawili się na rodzinnym festynie. Przez kilka godzin na placu przy remizie OSP odbywały się gry i zabawy, pokazy akrobatyczne i występy artystyczne, a także można było popróbować lokalnych przysmaków.

"Piknik pod chmurką" zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Olbięcinie "Przyjazna wieś", które zadbało m.in. o zaplecze kulinarne. Członkinie koła serwowały pierogi ruskie, bigos, potrawy z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, racuchy i ciasta.

Gospodynie z Olbięcina pochwaliły się również swoimi zdolnościami wokalnymi, śpiewając na plenerowej scenie "Lipkę" i "Janicka".

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprawnościowe w wykonaniu grupy akrobatycznej "Amino" z Annopola.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać także najmłodsi goście, którzy bawili się w tunelu animacyjnym, z bankami mydlanymi, chustą i balonowymi stworkami.

Nazwa imprezy - "Piknik pod chmurką" - idealnie pasowała do niedzielnej aury. O ile jeszcze rano w Olbięcinie padał deszcz, to po południu obyło się już bez opadów, choć cała zabawa odbywała się przeważnie przy zachmurzonym niebie.

Miejscowe KGW organizuje takie wakacyjne festyny od wielu lat. Przed ubiegłoroczną przerwą, spowodowaną pandemią koronawirusa, w "Przyjaznej wsi" odbywały się m.in. "Noc Kupały" nawiązująca do zwyczajów sobótkowych i "Żniwiarki".

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rodzinna-niedziela-w-olbiecinie-foto,25429.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: