r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Zdjęcie seniorów w nałęczowie
17-06-2021

Seniorzy w Nałęczowie

Grupa starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży regenerowała siły w Nałęczowie. Wycieczka była kolejnym elementem projektu "Aktywnie po zdrowie", na który Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej pozyskało funduszy unijnych.
Głównym celem eskapady do miasteczka słynącego z mikroklimatu, sprzyjającego naturalnemu obniżeniu się ciśnienia krwi, była wizyta w kompleksie wodnym "Atrium", gdzie seniorzy korzystali z niemalże wszystkich możliwych atrakcji. Były kąpiele w basenie, hydromasaż, jacuzzi, sauny - sucha i parowa oraz aerobik w wodzie, który sprawił uczestnikom zajęć największą frajdę.

Wodnych rozkoszy trzydniccy seniorzy zażywali po spacerze. Przed pobytem w "Atrium" spacerowali po ponad 190-letnim parku zdrojowym, zwiedzali muzeum Stefana Żeromskiego i kościół św. Karola Boromeusza, a także podziwiali wille z przełomu 19. i 20. wieku w stylu szwajcarskim, zakopiańskim i secesyjnym, znajdujące się przy Alei Lipowej. Przewodnikiem po Nałęczowie była Halina Biernat, emerytowana nauczycielka zaprzyjaźniona z jedną z trzydnickich seniorek.
 
Po obiedzie "tymczasowi kuracjusze" z Trzydnika Dużego delektowali się smakiem gorącej czekolady w słynnej pijalni w Parku Zdrojowym.

Wizyta w Nałęczowie była kolejnym elementem projektu, który rozpoczął się kilka tygodni temu od aerobiku i zajęć tanecznych. W planach są kolejne takie spotkania, połączone z pokazem i degustacją dań fit. Wszystkie zajęcia odbywają się w ośrodku kultury, który jest równocześnie siedzibą stowarzyszenia.

Projekt "Aktywnie po zdrowie" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które stowarzyszenie pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: