r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Zespół KGW
15-06-2021

Podsumowanie przeglądu maryjnego

Dwa koła gospodyń wiejskich z gminy Trzydnik Duży zaprezentowały się podczas koncertu galowego, podsumowującego Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej w Księżomierzy. W niedzielę 13 czerwca zdolnościami wokalnymi miały okazję popisać się KGW „Pietroszczanki” z Woli Trzydnickiej i „Przyjazna Wieś Olbięcin”, które zostały laureatkami tegorocznego przeglądu.


KGW "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej zgłosiły na przegląd utwór "Maryjo bądź pozdrowiona", a "Przyjazna Wieś Olbięcin" przygotowała pieśń "Dobra Matko". Obydwa zespoły zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca, a podczas występów w Księżomierzy towarzyszyła im dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Z powodu pandemii uczestnicy 15. przeglądu maryjnego nagrywali swoje występy i przesyłali organizatorom przez internet. Jury obejrzało prawie 50 prezentacji, przyznając 19 nagród i 4 wyróżnienia. Podczas niedzielnego koncertu laureaci odebrali specjalne medaliony z wizerunkiem Matki Boskiej Księżomierskiej w kolorach: złotym, srebrnym i brązowym, w zależności od zajętego miejsca, oraz nagrody i dyplomy.

Ze względów organizacyjnych i obostrzeń pandemicznych, w kościele w Księżomierzy zaprezentowała się tylko część laureatów, w tym obydwa koła z gminy Trzydnik Duży.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-podsumowanie-przegladu-maryjnego-foto,25316,1.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: