r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Zdjęcie grupowe
14-06-2021

Zespół "Świteź" w Tarnogrodzie

Zespół „Świteź” z Węglina w gminie Trzydnik Duży wystąpił na 46. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie. Podczas dorocznej imprezy, która odbyła się w miniony weekend, grupa pod kierownictwem artystycznym Ewy Miśkiewicz zaprezentowała widowisko „Noc Kupały”, które ma szanse wystawić na sejmiku ogólnopolskim.

Przez dwa dni 11 i 12 czerwca na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury prezentowały się amatorskie teatry, zespoły ludowe i obrzędowe z województw lubelskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Oceniali je członkowie rady artystycznej sejmiku, którzy jednocześnie prowadzili warsztaty dla wiejskich artystów. W tym roku w radzie zasiedli: teatrolog prof. Lech Śliwonik, folklorystka i kulturoznawca Katarzyna Smyk, reżyser Bożena Suchocka, etnomuzykolog Tomasz Rokosz i reżyser Edward Wojtaszek.

O tym, które zespoły zostaną nominowane do sejmiku ogólnopolskiego okaże się po zakończeniu wszystkich konkursów regionalnych. Ten w Tarnogrodzie był pierwszym z cyklu pięciu planowanych. Kolejne odbędą się - w lipcu w Ożarowie i Bukowinie Tatrzańskiej oraz we wrześniu w Kaczorach i Stoczku Łukowskim.

 

(fot. Tarnogrodzki Ośrodek Kultury)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zespol-switez-w-tarnogrodzie-foto,25305,1.html

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: