r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

KGW
11-06-2021

KGW z nagrodami za pieśni maryjne

Trwa dobra passa kół gospodyń wiejskich z gminy Trzydnik Duży. Na początku tygodnia KGW "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej i "Przyjazna Wieś Olbięcin" odebrały wyróżnienia w konkursie "Fartuszek fajnych dziewuszek", organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej, a w czwartek 10 czerwca zostały laureatkami Międzydiecezjalnego Przeglądu Pieśni Maryjnej w Księżomierzy.
Obydwa koła wystąpią na koncercie galowym, podsumowującym imprezę w gminie Gościeradów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w kościele w Księżomierzy.
 
KGW "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej pod kierunkiem Magdaleny Olszówki przygotowały na przegląd utwór "Maryjo bądź pozdrowiona", a "Przyjazna Wieś Olbięcin" z opiekunką Agatą Antosiewicz zaprezentowała pieśń "Dobra Matko". Obydwa zespoły zajęły pierwsze miejsca - KGW z Woli Trzydnickiej w kategorii "zespoły wokalne acapella", a KGW "Przyjazna Wieś Olbięcin" w kategorii "zespoły wokalne".
 
Z powodu pandemii uczestnicy 15. przeglądu maryjnego nagrywali swoje występy i przesyłali organizatorom przez internet. Jury obejrzało prawie 50 prezentacji, przyznając 19 nagród i 4 wyróżnienia. Zostaną one wręczone podczas niedzielnej gali, która odbędzie się na żywo i z udziałem publiczności. Jednak ze względów organizacyjnych i obostrzeń pandemicznych, do występu w kościele w Księżomierzy zostało wytypowanych 12 solistów i zespołów, w tym dwie grupy z gminy Trzydnik Duży.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: