r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Wójt składa kwiaty Jubilatom
08-06-2021

Historyczny jubileusz małżeński

Niewiele par może się pochwalić 50-cio czy 60-letnim stażem małżeńskim. Tymczasem w gminie Trzydnik Duży Janina i Adam Ufniarzowie z Woli Trzydnickiej świętowali "Kamienne Gody", czyli jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji w niedzielę 6 czerwca jubilaci wzięli udział w uroczystej mszy świętej z udziałem członków rodziny, mieszkańców Woli Trzydnickiej i przedstawicieli gminnego samorządu, którą w miejscowym kościele odprawił proboszcz parafii ksiądz Jerzy Król. Podczas eucharystii Janina i Adam Ufniarzowie odnowili przysięgę małżeńską, a także modlili się o kolejne lata w zdrowiu, zgodzie i radości najbliższych oraz przyjmowali życzenia i upominki.

Jubilaci odebrali m.in. specjalne błogosławieństwo od papieża Franciszka. Z kolei w imieniu władz samorządowych prezent przekazali małżonkom wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i radny z Woli Trzydnickiej Michał Herbet.

Prawdopodobnie był to pierwszy taki jubileusz w gminie Trzydnik Duży. W statystykach miejscowego Urzędu Stanu Cywilnego nie ma dokumentów, potwierdzających taki przypadek, a sprawujący liturgię ksiądz Jerzy Król przyznał, że w czasie swojej posługi duszpasterskiej mszę z okazji 70-lecia pożycia małżeńskiego odprawiał po raz pierwszy.


(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-historyczny-jubileusz-malzenski,25270.html?p=1

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: