r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Kawałek plakatu: Wójt Gminy Trzydnik Duży Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych TEATR LALEK IGRASZKA zapraszają na przedstawienie Złote jajko
07-06-2021

W GOK-u jak w teatrze

Po telefonicznym konkursie wokalno-recytatorskim i rodzinnej rywalizacji o bilety do "Energylandii" w Zatorze, Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym ma jeszcze jedną propozycję z okazji Dnia Dziecka. Najmłodszych mieszkańców gminy zaprasza na spektakl teatralny, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Będzie to widowisko pod tytułem "Złote jajko" na motywach bajki Władymira Orłowa w wykonaniu aktorów Teatru Lalek Igraszka z Warszawy.

To historia chytrej lisicy, która ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Razem z wilkiem chce ukraść złote jajko, z którego ma się wykluć kurka znosząca drogocenne jaja. Ku zaskoczeniu obydwojga zamiast kurki z jajka wykluwa się kogucik, który bierze wilka za… swojego tatę. - To pełna humoru opowieść o wilku, który kocha kurczaka, o lisicy, która kocha pieniądze i o tym, że złote serce jest więcej warte od wszystkich złotych jajek na świecie - reklamują spektakl jego autorzy.

Teatr Lalek Igraszka powstał w 2009 roku. Tworzą go Paweł Kołodziejski i Przemysław Śmiech. Paweł Kołodziejski jest aktorem i absolwentem Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty piosenek i użycza głosu w bajkach dla dzieci. Przemysław Śmiech jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Doświadczenie w aktorstwie lalkowym zdobywał w teatrze lalek "Fraszka" w Warszawie, a poza tym oprowadza wycieczki po stolicy i pisze gwarą warszawską bloga "Mowa z Grochowa".

Obydwaj wystąpią przed młodą, trzydnicką publicznością we wtorek 15 czerwca o 17.00. Na spektakl zapraszają GOK i wójt gminy Trzydnik Duży oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-w-gok-u-jak-w-teatrze,25264.html

Plakat: Wójt Gminy Trzydnik Duży Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych TEATR LALEK IGRASZKA zapraszają na przedstawienie Złote jajko na motywach bajki Władymira Orłowa w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy REŻYSERIA Paweł Kołodziejski LALKI Anna Polarusz TEKSTY PIOSENEK I MUZYKA Paweł Kołodziejski Jacek Wolszczak ARANŻACJA Andrzej Perkman EFEKTY DŹWIĘKOWE Jacek Wolszczak WYSTĘPUJĄ Paweł Kołodziejski Przemysław Śmiech MIEJSCE CZAS Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym 15.06.2021 godz. 17.00

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: