r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Budynek
07-06-2021

Rewitalizacja w Trzydniku Dużym i Olbięcinie

Gmina Trzydnik Duży kontynuuje realizację inwestycji zapisanych w programie rewitalizacji. Po rozbudowie gminnego ośrodka kultury, kolejnymi zadaniami będą siłownie zewnętrzne w Trzydniku Dużym i Olbięcinie oraz plac zabaw w tej drugiej miejscowości, na które samorząd właśnie ogłosił przetarg.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na siłowniach zewnętrznych będą mogli poćwiczyć m.in. na: wioślarzu, steeperze, biegaczu, jeźdźcu i twisterze.

W centrum Olbięcina, oprócz siłowni, powstanie plac zabaw z karuzelą, huśtawkami, bujakami i ścianką wspinaczkową. Teren ma być również oświetlony i ogrodzony.

Oferty firm, które chcą dostarczyć i zamontować wszystkie urządzenia, są przyjmowane do 10 czerwca, a całe zamówienie ma być zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

W ramach programu rewitalizacji gmina planuje jeszcze zakup wyposażenia do ośrodka kultury. To zadanie również ma być zrealizowane w tym roku.

Wszystkie te inwestycje są współfinansowane z kilku źródeł. Do 85 procent kosztów netto samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, kolejne 10 procent z funduszy krajowych, a resztę pokrywa z własnego budżetu.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rewitalizacja-w-trzydniku-duzym-i-olbiecinie,25257.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: