r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Jubileuszowy przegląd artystyczny
18-11-2016

Jubileuszowy przegląd artystyczny

15 Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi odbędzie się w sobotę 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. W jubileuszowej imprezie, która rozpocznie się o 9.30, zapowiedziało udział ponad 300 wykonawców z powiatu kraśnickiego.
Będą to kapele ludowe, grupy folkowe, zespoły śpiewacze, soliści, grupy kabaretowe, zespoły wokalno-instrumentalne i grupy teatralno-obrzędowe. Łącznie na scenie trzydnickiego GOK wystąpi ponad 30 tak zwanych podmiotów wykonawczych. Występy zespołów śpiewaczych i kapel mogą trwać najdłużej 10 minut, pozostali wykonawcy mają pół godziny na swoje przedstawienie.

Tematyka prezentacji jest dowolna, ale nie może to być program prezentowany w poprzednich edycjach przeglądu.

W tym roku występy będą oceniać instruktorka do spraw folkloru Janowskiego Ośrodka Kultury Lidia Tryka, pedagog i bibliotekarka Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, które wspólnie z trzydnickim ośrodkiem kultury organizuje "powiatowe święto folkloru".

Najlepsi artyści otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: