r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Historyczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty
04-11-2016

Historyczny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W 1050. rocznicę Chrztu Polski i 98. rocznicę odzyskania niepodległości młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży przedstawili własne wizje „Narodzin Polski”. Za pomocą farb, kredek i ołówków przelali je na papier i zgłosili do konkursu plastycznego, który zorganizował miejscowy ośrodek kultury. Lista laureatów jest już znana, a wręczenie nagród odbędzie się podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Jury oceniło łącznie prawie 60 propozycji i przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
 
Wśród najmłodszych uczestników z klas I - III szkół podstawowych najciekawszą pracę przygotowała Oliwia Gorczyca z Woli Trzydnickiej, drugą otrzyma jej koleżanka Kinga Latawiec, a na trzecią zasłużyła Kinga Ziółkowska z Rzeczycy Księżej.

Poważniejszym wyzwaniem dla jurorów, ze względu na wysoki poziom artystyczny, była ocena propozycji, zgłoszonych przez uczniów starszych klas podstawówek. W tej kategorii członkowie komisji przyznali aż 8 nagród, w tym po 3 pierwsze i drugie oraz 2 trzecie. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Łychowa - Aleksandra Zawół, Sebastian Pietras i Wiktoria Wielgus. Drugie "wymalowali" Przemysław Miękina i Magdalena Miśkiewicz również z Łychowa oraz Oliwia Cieślik z Woli Trzydnickiej. Trzecie nagrody jurorzy przyznali Martynie Klimek i Mikołajowi Jockowi także z Woli Trzydnickiej.
Spośród gimnazjalistów największe uznanie jury zdobyła Aleksandra Pachla, drugą nagrodą otrzyma Katarzyna Fiut, zaś trzecia przypadła Karolowi Nowakowskiemu, Klaudii Rychlickiej i Filipowi Dygusiowi. Wszyscy reprezentują trzydnickie gimnazjum.

Członkowie komisji przyznali, że zwracali szczególną uwagę na samodzielność wykonania prac, która sprzyja swobodnej ekspresji twórczej dziecka.

Dzieła młodych plastyków zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie, towarzyszącej tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w GOK w niedzielę 13 listopada. Uroczystości rozpoczną się o 15.00, a w programie, oprócz okolicznościowego wystąpienia wójta Franciszka Kwietnia, zaplanowano koncert orkiestry dętej Zespołu Placówek Oświatowych z Olbięcina i montaż słowno-muzyczny "Żyć bez wolności - ciężki grzech!", przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum i GOK w Trzydniku Dużym. Zgodnie z wieloletnią już tradycją uczestnicy święta będą mogli także wziąć udział w niepodległościowym turnieju szachowo-warcabowym.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: