r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Dwie kobiet przy palmach
29-03-2021

Nagroda za oryginalną palmę wielkanocną

Wytłaczanki po jajkach mogą mieć różne zastosowanie, ale żeby wykorzystać je do przygotowania… palmy wielkanocnej? Na taki pomysł wpadły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego w gminie Trzydnik Duży, które za swoją kompozycję zdobyły pierwszą nagrodę w wojewódzkim konkursie wielkanocnym.

Jego podsumowanie odbyło się w miniony weekend w Muzeum Wsi Lubelskiej, które zorganizowało Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie, urzędem marszałkowskim i posłanką do Parlamentu Europejskiego Beatą Mazurek.

Łącznie jury oceniło ponad 2 tysiące propozycji, a praca "Łychowianek" została doceniona w kategorii palm, wykonanych zbiorowo.

 

Podczas sobotniego spotkania w lubelskim skansenie nagrody wręczali posłanka Beata Mazurek, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej Bogna Bender-Motyka i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artur Sępoch.


W imieniu KGW z Łychowa Szlacheckiego nagrodę odebrały przewodnicząca Jolanta Zawadzka i Monika Pająk, które dzień później rozpakowały upominek wspólnie z pozostałymi autorkami jednej z najciekawszych kompozycji wielkanocnych w regionie.

 

(fot. KGW "Łychowianki")

 
Źródło: IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: