r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

herodfy z nagrodami
29-03-2021

Sukces za sukcesem

Twórcy z Rzeczycy Ziemiańskiej, Węglina i Rzeczycy Księżej cieszą się z nagród i wyróżnień w wojewódzkich konkursach wielkanocnych, ale powody do radości mają również artyści z Męskiego Zespołu "Herody" w Budkach. W czwartek 25 marca do miejscowego ośrodka kultury dotarły nagrody za drugie miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie.

Jedenasta edycja imprezy ze względu na pandemię koronawirusa odbywała się on-line. Jury oceniło 29 prezentacji, przygotowanych przez zespoły z różnych części kraju.

Przegląd zorganizował Domu Kultury LSM w Lublinie pod patronatem ministerstwa kultury, marszałka województwa lubelskiego i prezydenta Lublina.

Grupa "Herody" powstała oficjalnie 3 listopada 1983 roku. Obecnie zespół tworzy już drugie pokolenie mieszkańców Budek i Trzydnika Dużego. Grupa od prawie 40 lat prowadzi nie tylko działalność artystyczną i społeczną, ale również wychowawczą, odtwarzając widowiska, których początki sięgają teatru średniowiecznego.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-sukces-za-sukcesem,24920.html

 

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: