r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Napis na wielkanocnym tle - II Wojewódzki Konkurs na Palmę Pisankę Wielkanocną
22-02-2021

Konkurs wielkanocnych palm i pisanek

Uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy Trzydnik Duży oraz pozostałych gmin w regionie mają po raz drugi okazję wykazania się swoją pomysłowością i zdolnościami w Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Finał regionalny poprzedzą eliminacje gminne, a uroczyste podsumowanie świątecznych zmagań odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Każda gmina może zgłosić do kolejnego etapu konkursu po trzy palmy i pisanki, wykonane indywidualnie i grupowo techniką tradycyjną lub współczesną.

Swoje prace mogą zgłaszać twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, dzieci i młodzież szkolna.

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży swoje propozycje mogą zgłaszać do 5 marca do miejscowego ośrodka kultury.

Najciekawsze prace zostaną przekazane do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, który organizuje konkurs razem z urzędem marszałkowskim, posłanką do Parlamentu Europejskiego Beatą Mazurek i Muzeum si Lubelskiej.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się podczas wspólnej imprezy obrzędowej w lubelskim skansenie w Niedzielę Palmową 28 marca.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.wok.lublin.pl, a zainteresowani propozycją autorzy z gminy Trzydnik Duży dodatkowe informacje w tej sprawie mogą uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.


(fot. WOK)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-konkurs-wielkanocnych-palm-i-pisanek,24760.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: