r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Grupa seniorów przy stole
14-01-2021

Seniorzy na swoim

Pierwsi użytkownicy już korzystają z nowych pomieszczeń rozbudowanego Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. W środę 13 stycznia odbyło się spotkanie rady Klubu Seniora "Radość życia", pierwsze w nowej sali, która ma być docelową siedzibą klubu.
Członkowie rady mieli omówić plany działalności na 2021 rok, ale ze względu na sytuację epidemiczną temat został przesunięty na kolejne spotkanie. Obostrzenia, związane z pandemią koronawirusa wstrzymują wszelkie inicjatywy, dlatego seniorzy czekają na koniec stycznia, gdy przepisy w tej sprawie mogą się zmienić i dlatego plan pracy chcą omówić na kolejnym zebraniu, które ma się odbyć 10 lutego.
 
Podczas wtorkowego spotkania członkowie wysłuchali informacji dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewy Soboty na temat projektu "Aktywnie po zdrowie", który ma być realizowany wiosną. Ma wziąć w nim udział 30-osobowa grupa mieszkańców w wieku co najmniej 60 lat z Klubu Seniora "Radość życia". W planach są m.in. zajęcia z aerobiku, wyjazd do kompleksu wodnego "Atrium w Nałęczowie oraz warsztaty taneczne.
 
Zajęcia z aerobiku będą się odbywać raz w tygodniu. Po miesiącu ćwiczeń seniorzy wyjadą do nałęczowskiego "Atrium". Oprócz atrakcji w basenie zwiedzą zabytkowy Park Zdrojowy, z bogatym, liczącym 190 lat drzewostanem, palmiarnią oraz Pijalnią Wód Leczniczych i Pijalnią Czekolady. Będą również w Muzeum Bolesława Prusa i Chacie Stefana Żeromskiego oraz skorzystają z panującego w tym miejscu mikroklimatu, który pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze i choroby serca. Podsumowaniem projektu będą dwudniowe warsztaty taneczne, połączone z pokazem i degustacją dań.
 
Zgodnie z harmonogramem wszystkie pomysły mają być realizowane w marcu i kwietniu, ale termin ten może być przesunięty, jeśli sytuacja epidemiczna nie ustabilizuje się i obiekty sportowo-rehabilitacyjne pozostaną zamknięte.
 
 
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło: IAS 24
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-seniorzy-na-swoim,24590.html?p=1
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: