r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Sprzęt dla seniorów
11-01-2021

Lepsze czasy dla seniorów

W związku z pandemią koronawirusa członkowie Klubu Seniora "Radość życia", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, na razie nie mogą się spotykać, ale liczą na rychłe wznowienie działalności i już się do tego przygotowują.
Niedawno, dzięki wójtowi Krzysztofowi Serafinowi i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, klub został wyposażony w sprzęt, który będzie wykorzystywany do organizacji zajęć, spotkań, szkoleń czy warsztatów. Do dyspozycji starszych mieszkańców gminy będą m.in.: kijki nordic walking, maty do ćwiczeń oraz profesjonalne mobilne nagłośnienie.
 
Członkowie klubu wierzą, że COVID-19 wreszcie ustąpi i ponownie będą się mogli spotykać po zniesieniu obostrzeń.
 
W 2020 roku, ze względu na sytuację epidemiczną, starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogli aktywnie spędzać wolny czas tylko do marca, ale mimo to w pierwszym kwartale udało im się m.in.. wyjechać do Kochan na jasełka w plenerze i do kina w Janowie Lubelskim na film "Zenek".
 
Ponadto seniorzy, którzy chcieli poznać możliwości jakie dają nowoczesne telefony komórkowe brali udział w kursach "Ze smartfonem łatwiej" i "ABC cyfrowego świata", które odbywały się w miejscowej Pracowni Orange. Gdy tylko restrykcje, związane z pandemią koronawirusa zostały poluzowane, seniorzy zorganizowali również wyjazdy integracyjne. W lipcu pojechali do "Agroturystyki" w Pasiece, a we wrześniu, również do gospodarstwa agroturystycznego, ale tym razem w Rudniku.
 
W poprzednich latach klubowicze bawili się na potańcówkach, wyjeżdżali do teatru i na koncerty, brali udział w zajęciach nordic walking, plastycznych i piknikach, spotykali się z lekarzami i psychologami, a także debatowali o bezpieczeństwie seniorów oraz byli na warsztatach malarstwa, połączonych z wycieczką do artystycznego Kazimierza Dolnego.
 
 
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło: IAS 24
 
 
Sprzęt dla seniorów
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: