r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Praca artystki
21-12-2020

Młoda artystka czeka na głosy

Uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej Aleksandra Zawół ma szansę na nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Plastycznym Młodych Bajanie 2020 "Świat oczami młodego artysty". Potrzebuje do tego głosów internautów, które można przekazywać przez kilka najbliższych tygodni.

Ósmoklasistka z gminy Trzydnik Duży zgłosiła do konkursu cztery prace, wykonane w technice pastel olejna: "Królewska przejażdżka", "Śnieżne psy w akcji", "Promyk nadziei" i "Nieznany wszechświat". Dwie z nich zostały przygotowane na... desce.

Propozycje wszystkich uczestników organizatorzy artystycznej rywalizacji z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu mają ocenić w najbliższych dniach, a wyniki ogłosić do 21 grudnia. Niezależnie od werdyktu jurorów autorzy wszystkich prace walczą o Nagrodę Publiczności. By ją otrzymać muszą zdobyć jak największą liczbę głosów, które można oddawać na profilu placówki ze Zgierza na Facebook'u. Głosowanie trwa do 17 stycznia.

Aleksandra Zawół czeka również na wyniki dwóch innych konkursów - kolejnego ogólnopolskiego i międzynarodowego. Pierwszy to Konkurs Plastyczny "Święty Mikołaj w oczach dzieci", przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 19 w Lublinie. Drugi - Międzynarodowy Konkurs Plastyczny, organizuje fundacja z... Japonii we współpracy m.in. z kilkoma polskimi ministerstwami i firmą Pentel. Każdego roku jury ocenia ponad 130 tysięcy propozycji z całego świata. Wyniki obecnej edycji mają być ogłoszone w maju 2021 roku.

Młoda plastyczka ze szkoły w Rzeczycy Ziemiańskiej od kilku lat z powodzeniem bierze udział w wielu konkursach, odbywających się m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Dorobek artystyczny Aleksandry Zawół jest już tak okazały, że w szkole została zorganizowana wystawa jej prac. Po szkole podstawowej młoda artystka chciałaby kontynuować naukę w liceum plastycznym. Jak sama przyznaje - kocha konie, które są częstym motywem jej twórczości, a jej marzeniem jest... prowadzenie własnej stadniny.

Próbkę zdolności artystycznych plastyczki ze szkoły w Rzeczycy Ziemiańskiej można podziwiać na profilu GOK w Trzydniku Dużym na Facebook'u.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mloda-artystka-czeka-na-glosy,24473.html?p=1

 

(fot. arch. autorki)

 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: