r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Gościnne występy artystyczne
28-09-2020

Gościnne występy artystyczne

Gmina Trzydnik Duży miała swoją reprezentację na trzecim Festiwalu Folkloru w Zaklikowie na Podkarpaciu. Podczas imprezy pod nazwą „Z folklorem im do twarzy”, która odbyła się w miniony weekend, wystąpiło 16 wykonawców, w tym 4 z gminy Trzydnik Duży.

 

Okazję do zaprezentowania scenicznych zdolności miały zespoły kół gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej, Węglina i Olbięcina. Pierwsza grupa przygotowała ballady, a pozostałe zespoły wykonywały piosenki ludowe. Skład trzydnickiej delegacji uzupełniła poetka z Węglina Maria Magdziak.

Artyści z gminy Trzydnik Duży będą występować poza granicami województwa lubelskiego także w kolejny weekend. Tym razem będzie to 32. Wojewódzki Konkurs "Ludowe obrzędy i zwyczaje", który odbędzie się w Sędziszowie Małopolskim. Podczas imprezy, organizowanej przez miejscowy ośrodek kultury i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zaprezentuje się m.in. zespół "Świteź" z Węglina, który przygotowuje widowisko "Piórnia".

 

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-goscinne-wystepy-artystyczne-foto,24071,1.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: