r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

W rocznicę chrztu i odzyskania niepodległości
22-09-2016

W rocznicę chrztu i odzyskania niepodległości

Dwie ważne rocznice chcą uczcić organizatorzy konkursu plastycznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski zachęcają do zgłaszania prac plastycznych pod hasłem "Narodziny Polski", a podsumowanie będzie jednym z elementów tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Chrzest Mieszka I - pierwszego historycznego władcy Polski, jest symbolem ustanowienia polskiej państwowości i związania jej z zachodnim kręgiem kultury chrześcijańskiej. Ten ogromnej wagi akt religijny i polityczny umożliwił skok cywilizacyjny i kulturowy kształtującego się dopiero narodu, a my dorośli mamy niekończący się obowiązek przypominać uczniom o korzeniach naszej Ojczyzny, rozwijając w nich, prócz pamięci, wyobraźnię i wrażliwość artystyczną - piszą autorzy pomysłu, zwracając się do nauczycieli trzydnickich szkół.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie rysunku lub pracy malarskiej, odpowiadającej na pytanie jak mogła wyglądać uroczystość przyjęcia chrztu przez Mieszka I w 966 roku. Autorzy mogą wykorzystać pastele, farby, kredki, ołówek, albo węgiel, a format pracy nie powinien być mniejszy niż A4. Najlepsze zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie, która zostanie otwarta w GOK w Trzydniku Dużym w przeddzień święta 11 listopada.
Prace należy przekazać osobiście lub przesłać do 26 października pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, Trzydnik Duży 3, 23-230 Trzydnik Duży. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: