r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Jesienne recytacje
08-10-2016

Jesienne recytacje

Obchody Roku Henryka Sienkiewicza zbliżają się do finału. Do 170. rocznicy urodzin pisarza i 100. rocznicy śmierci nawiązują organizatorzy 20. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którzy zachęcają do poszukiwania repertuaru związanego z jedną z najsłynniejszych powieści noblisty "Quo Vadis".
"Chcemy, aby dobierając teksty, recytatorzy odpowiedzieli na postawione sobie pytanie: "Quo Vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu". Chcemy usłyszeć teksty zaskakujące, uruchamiające wyobraźnię słuchaczy. Zabierzcie nas w podróż marzeń, pełną niespodzianek i niebanalnych odpowiedzi…" - piszą w zaproszeniu do recytatorów organizatorzy konkursu.

Finał jubileuszowych zmagań odbędzie się pod koniec listopada w Lublinie, ale poprzedzą je eliminacje powiatowe, które odbędą się w kilkunastu ośrodkach. Recytatorzy z powiatu kraśnickiego powalczą o nominacje w Trzydniku Dużym 3 listopada, a zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 26 października.
Propozycja jest kierowana do miłośników poezji, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także studentów i osób dorosłych.

Organizatorzy zachęcają do wyboru ciekawych i wartościowych tekstów zarówno z literatury polskiej, jak i obcej. Jednocześnie przypominają, że jury będzie krytycznie oceniać prezentacje, oparte na tekstach z podręczników szkolnych lub z kanonu lektur. Członkowie komisji wezmą pod uwagę nie tylko interpretację utworów, ale też ich dobór i dostosowanie do możliwości wykonawcy.

Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór. Uczniowie szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji około 3 minut, natomiast prezentacje w wykonaniu starszych recytatorów nie powinny przekraczać 5 minut.

Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i udziałem w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 23 i 24 listopada w Lublinie, a na połowę grudnia zaplanowano koncert finałowy.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 23-230 Trzydnik Duży. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26, a regulamin konkursu i kartę uczestnika można pobrać ze strony: www.goktrzydnik.com.pl.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: