Stretegia
Sport - Aktualności

Święto sportu 2019
06-06-2019

Był hymn i uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, potem emocje i na koniec medale. We wtorek 4 czerwca na stadionie w Trzydniku Dużym odbyło się doroczne Gminne Święto Sportu. W 25 konkurencjach indywidualnych, turniejach piłki nożnej i piłki ręcznej oraz w biegach sztafetowych wzięło udział około 300 dziewcząt i chłopców z miejscowych szkół.

Imprezę otworzyli wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i starosta kraśnicki Andrzej Rolla, którzy m.in. wręczyli medale uczestnikom turniejów piłki nożnej i piłki ręcznej, które były rozgrywane w tygodniu poprzedzającym gminne święto.

Zawody piłkarskie klas I - III wygrał Zespół Szkolno-Przedszkolny z Olbięcina, przed ZSP z Woli Trzydnickiej, ZSP z Rzeczycy Ziemiańskiej i Szkoły Podstawowej z Rzeczycy Księżej. W turnieju piłki nożnej chłopców z klas VII - VIII i gimnazjalistów zwyciężyła reprezentacja ZSP Wola Trzydnicka, a kolejne miejsca zajęły zespoły z ZSP w Olbięcinie, Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej, SP w Rzeczycy Księżej i SP w Łychowie. Rywalizację szczypiornistek wygrało PG Trzydnik Duży, przed ZSP Olbięcin i ZSP Wola Trzydnicka, a na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej, SP w Rzeczycy Księżej i SP w Łychowie.

Podczas wtorkowych zawodów reprezentacje poszczególnych szkół rywalizowały również w biegach sztafetowych. Wśród chłopców na pierwszym stopniu podium stanęli uczniowie PG w Trzydniku Dużym, drugie miejsce zajął ZSP Olbięcin, trzecie - ZSP Wola Trzydnicka, a poza podium znalazły się - ZSP Rzeczyca Ziemiańska i SP Łychów. W biegach sztafetowych dziewcząt podium było identyczne - PG Trzydnik Duży, ZSP Olbięcin i ZSP Wola Trzydnicka, a na kolejnych pozycjach rywalizację zakończyły biegaczki z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej i SP w Rzeczycy Księżej.

Najlepsze drużyny i zawodnicy odebrali medale, a każdy ze startujących otrzymał drobny upominek. Oprócz wcześniej wymienionych wójta Krzysztofa Serafina i starosty kraśnickiego Andrzeja Rolli, trofea wręczali zastępca wójta Anna Mikusek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis i przewodnicząca Komisji Kultury, Zdrowia i Wychowania Rady Gminy Trzydnik Duży Beata Drewniak.

Nad przebiegiem zmagań czuwał gminny koordynator sportu Robert Nowosad, a sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz trener lekkoatletów w Kraśniku, ale pochodzący z Rzeczycy Ziemiańskiej - Marian Sarna.