r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Gminne Święto Sportu 2012
01-07-2012

Gminne Święto Sportu 2012

-Do trzech razy sztuka- można powiedzieć o tegorocznym Święcie Sportu, które dopiero za trzecim podejściem udało się przeprowadzić. Pierwotnie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży miały się odbyć zaraz po Dniu Dziecka, ale ze względu na pogodę zostały przełożone najpierw o tydzień, a potem o kolejnych siedem dni. Ostatecznie wszystkie planowane konkurencje udało się rozegrać 19 czerwca.

W zmaganiach, które odbywały się na obiektach sportowych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, uczestniczyło około 380 zawodniczek i zawodników, od najmłodszych klas szkół podstawowych, po gimnazjalistów. Święto Sportu miała międzynarodową obsadę, gdyż uczestniczyła w nim również delegacja uczniów wraz z nauczycielami z miejscowości Puspokladany z Węgier, która - tak się złożyło - była na wymianie partnerskiej w OSzW w Olbięcinie.
Ponad 140 uczniów klas I - III brało udział w typowych dla swojego wieku konkurencjach rekreacyjnych. Wszystkie dzieci, które rzucały piłką do celu, skakały na skakance czy kręciły kołem hula-hop, otrzymały drobne upominki.
Starsi zawodnicy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji, która odbywała się w konkurencjach lekkoatletycznych i piłkarskich. Były to m.in.: biegi na 60, 600 i 1000 metrów, sztafeta, skok w dal, pchnięcie kulą oraz piłka nożna, w których uczestniczyło około 240 osób.
- Ze względu na upał kolejność była niceo inna niż zwykle, ponieważ gdy uczniowie nie byli jeszcze zmęczeni, rozpoczęliśmy od biegów na dłuższych dystansach, a dopiero po nich były rozgrywane pozostałe konkurencje - mówi gminny koordynator sportu Robert Nowosad.
Zawody „podstawówek” zakończyły się zwycięstwem Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych z Woli Trzydnickiej, który wyprzedził ZPPO z Rzeczycy Ziemiańskiej i Publiczną Szkołę Podstawową z Rzeczycy Księżej. Poza podium uplasowały się ZPPO Olbięcin, PSP Łychów i OSzW Olbięcin.
Rywalizację gimnazjalistów wygrali trzecioklasiści z Trzydnika Dużego, którzy wyprzedzili swoich kolegów z drugich klas i pierwszoklasistów oraz reprezentację gimnazjum z OSzW z Olbięcina.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a szkoły puchary i sprzęt sportowy, który ufundowali Urząd Gminy Trzydnik Duży i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Gminne Święto Sportu w Trzydniku Dużym, nazywane także igrzyskami, jest organizowane od 1991 roku i ma „olimpijską” oprawę. Przed rozpoczęciem zawodów jest sztafeta ze zniczem olimpijskim, wciągnięcie specjalnej flagi i odegranie hymnu, który specjalnie z okazji święta, kilka lat temu skomponował jeden z instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury.
• Wyniki 21. edycji Gminnego Święta Sportu dostępne są na stronie www.goktrzydnik.cba.pl
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: