r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Gminne Święto Sportu 2012
01-07-2012

Gminne Święto Sportu 2012

-Do trzech razy sztuka- można powiedzieć o tegorocznym Święcie Sportu, które dopiero za trzecim podejściem udało się przeprowadzić. Pierwotnie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży miały się odbyć zaraz po Dniu Dziecka, ale ze względu na pogodę zostały przełożone najpierw o tydzień, a potem o kolejnych siedem dni. Ostatecznie wszystkie planowane konkurencje udało się rozegrać 19 czerwca.

W zmaganiach, które odbywały się na obiektach sportowych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, uczestniczyło około 380 zawodniczek i zawodników, od najmłodszych klas szkół podstawowych, po gimnazjalistów. Święto Sportu miała międzynarodową obsadę, gdyż uczestniczyła w nim również delegacja uczniów wraz z nauczycielami z miejscowości Puspokladany z Węgier, która - tak się złożyło - była na wymianie partnerskiej w OSzW w Olbięcinie.
Ponad 140 uczniów klas I - III brało udział w typowych dla swojego wieku konkurencjach rekreacyjnych. Wszystkie dzieci, które rzucały piłką do celu, skakały na skakance czy kręciły kołem hula-hop, otrzymały drobne upominki.
Starsi zawodnicy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji, która odbywała się w konkurencjach lekkoatletycznych i piłkarskich. Były to m.in.: biegi na 60, 600 i 1000 metrów, sztafeta, skok w dal, pchnięcie kulą oraz piłka nożna, w których uczestniczyło około 240 osób.
- Ze względu na upał kolejność była niceo inna niż zwykle, ponieważ gdy uczniowie nie byli jeszcze zmęczeni, rozpoczęliśmy od biegów na dłuższych dystansach, a dopiero po nich były rozgrywane pozostałe konkurencje - mówi gminny koordynator sportu Robert Nowosad.
Zawody „podstawówek” zakończyły się zwycięstwem Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych z Woli Trzydnickiej, który wyprzedził ZPPO z Rzeczycy Ziemiańskiej i Publiczną Szkołę Podstawową z Rzeczycy Księżej. Poza podium uplasowały się ZPPO Olbięcin, PSP Łychów i OSzW Olbięcin.
Rywalizację gimnazjalistów wygrali trzecioklasiści z Trzydnika Dużego, którzy wyprzedzili swoich kolegów z drugich klas i pierwszoklasistów oraz reprezentację gimnazjum z OSzW z Olbięcina.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a szkoły puchary i sprzęt sportowy, który ufundowali Urząd Gminy Trzydnik Duży i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Gminne Święto Sportu w Trzydniku Dużym, nazywane także igrzyskami, jest organizowane od 1991 roku i ma „olimpijską” oprawę. Przed rozpoczęciem zawodów jest sztafeta ze zniczem olimpijskim, wciągnięcie specjalnej flagi i odegranie hymnu, który specjalnie z okazji święta, kilka lat temu skomponował jeden z instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury.
• Wyniki 21. edycji Gminnego Święta Sportu dostępne są na stronie www.goktrzydnik.cba.pl
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: