r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

26. Gminne święto Sportu
02-06-2017

26. Gminne święto Sportu

Stadion przy Publicznym Gimnazjum w Trzydniku Dużym i miejscowy „Orlik” były w piątek 2 czerwca areną zmagań uczestników Gminnego Święta Sportu. Organizowana po raz 26 impreza zgromadziła prawie 400 zawodniczek i zawodników z wszystkich placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd gminny i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie.

Zanim uczniowie przystąpili do rywalizacji szkolne reprezentacje wysłuchały hymnu GŚS, a po wciągnięciu flagi na maszt zawody oficjalnie otworzył wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizacja odbywała się w konkurencjach lekkoatletycznych z podziałek na kategorie wiekowe. Dzieci z klas I - III startowały w sztafecie sprawnościowej i turnieju piłki nożnej, który wygrała Szkoła Podstawowa w Woli Trzydnickiej, druga była reprezentacja Olbięcina, trzecie miejsce zajęła Rzeczyca Księża, a czwarte - Rzeczyca Ziemiańska.

Starsze klasy podstawówki i gimnazjaliści - oddzielnie dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w biegach na 60 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą i biegach na 600 metrów.. W kategorii szkół podstawowych rozegrano także biegi sztafetowe. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się sztafeta SP Olbiecin przed Wolą Trzydnicką, Rzeczycą Księżą, Rzeczycą Ziemiańską i Łychowem. Wśród chłopców wygrała Wola Trzydnicka przed Łychowem, Rzeczycą Ziemiańską, Olbięcinem i Rzeczycą Księżą.

W sumie organizatorzy piątkowych zawodów przygotowali 36 konkurencji, w których rozdali około 300 medali i 300 upominków. Szkoły otrzymały pamiątkowe statuetki i sprzęt sportowy, a imprezie towarzyszył konkurs plastyczny i animacje prowadzone przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Wśród nagrodzonych były drużyny, które wcześniej, bo już 24 i 25 maja, rozegrały na trzydnickim "Orliku" turnieje piłki nożnej. W kategorii dziewcząt wygrała Wola Trzydnicka przed Olbięcinem, Rzeczycą Ziemiańską i Rzeczycą Księżą. W kategorii chłopców najlepsza również okazała się pierwsza drużyna z Woli Trzydnickiej, druga była Rzeczyca Ziemiańska I, trzeci - Olbięcin I, a kolejne miejsca zajęły ekipy Olbięcin II, Rzeczyca Księża i Wola Trzydnicka II oraz Rzeczyca Ziemiańska II i Łychów. Swój turniej piłkarski rozegrali również gimnazjaliści z PG Trzydnik Duży. Wystartowały w nim po 4 "dzikie" drużyny dziewcząt i chłopców, które także otrzymały medale GŚS.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-26-gminne-swieto-sportu-foto,17433,1.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: