r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Uczestnicy rajdu
05-05-2023

Udany rajd rowerowy w rocznicę konstytucji

Prawie 600 cyklistów stanęło na starcie drugiego Rajdu „Z konstytucją na rowerze”, którego trasa wiodła przez gminy Trzydnik Duży i Gościeradów. Na mecie odbył się rodzinny piknik, połączony z losowaniem rowerów, degustacją lokalnych przysmaków i występami artystów z obydwu gmin.

W tym roku trasa przejazdu była inna niż za pierwszym razem. Wtedy rajd rozpoczynał się w Gościeradowie Plebańskim w gminie Gościeradów, a kończył w Łychowie Gościeradowskim w gminie Trzydnik Duży. Tym razem cykliści wyruszyli z Rzeczycy Księżej, a potem pojechali przez Rzeczycę Ziemiańską, Trzydnik Mały, Trzydnik Duży Kolonię, Budki, Marynopole, Wólkę Gościeradowską i Liśnik Duży Kolonię do Liśnika Dużego.

Zanim rowerzyści wsiedli na jednoślady wzięli udział w mszy świętej, którą w kościele w Rzeczycy Księżej odprawił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Andrzej Szałęga. Przed startem uczestnicy rajdu odebrali pakiety m.in. z okolicznościowymi koszulkami, a na mecie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Cała grupa 598 rowerzystów wzięła również udział w losowaniu ośmiu rowerów. Ich właścicielami zostali cykliści z Wandalina, Urzędowa, Trzydnika Dużego, Niedrzwicy Dużej, Gościeradowa i Dzierzkowic.

Na mecie w Liśniku Dużym odbywały się również pokazy sprzętu strażackiego i występy artystyczne. Wśród wykonawców byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, zespół "Feniks" oraz soliści Adrian Sendrak, Julia Gunia, Letycja Łyszczarz, Tomasz Ładoszek, Karolina Tomczyk i Emilia Wierzchowiak.

Głównymi organizatorami rajdu były gminy Gościeradów i Trzydnik Duży, Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc" i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Gościeradów. - Był to drugi Rajd "Z konstytucją na rowerze", ale nasza współpraca przy organizacji tego typu imprez ma dłuższą historię. Z Gościeradowem zorganizowaliśmy podobną wyprawę dwa lata temu, a ze Stowarzyszeniem "Wschód Lubelskich Serc" współpracujemy od ponad pięciu lat. Wszyscy są zadowoleni z efektów, a biorąc pod uwagę frekwencję sądzimy, że zadowoleni są także miłośnicy jednośladów, którzy tak licznie korzystają z naszego zaproszenia. Warto dodać, że w tym roku mieliśmy poważną konkurencję w postaci podobnego rajdu w Kraśniku, ale w naszej imprezie wzięło udział dwukrotnie więcej cyklistów - podsumowuje wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Jednocześnie dziękuje swoim partnerom, patronom honorowym, sponsorom oraz wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom, które pomogły w przygotowaniu tegorocznej wyprawy. Szczególne słowa podziękowania kieruje do druhów z OSP Rzeczyca Księża z prezesem Wojciechem Nawrockim i OSP Trzydnik Duży z prezesem Tomaszem Serwatką za przygotowanie startu i zabezpieczenie trasy przejazdu, a także dyrektor Ewy Soboty i pracowników ośrodka kultury oraz Urzędu Gminy Trzydnik Duży.

Patronami honorowymi tegorocznego rajdu byli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, posłanka Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek i senator Grzegorz Czelej, a na liście gości znaleźli się m.in. poseł Kazimierz Choma, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel i przewodniczący Rady Gminy Gościeradów Krzysztof Galant.

Kolejny rajd w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja za rok, ale na następną wyprawę rowerową po gminie Trzydnik Duży tak długo nie będzie trzeba czekać. Wójt Krzysztof Serafin zapowiedział, że razem ze Stowarzyszeniem "Wschód Lubelskich Serc" planuje taki rajd w wakacje, 15 sierpnia, ale szczegóły jeszcze nie zostały ustalone.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-udany-rajd-rowerowy-w-rocznice-konstytucji-foto,28857,1.html

 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: