r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Zagrali dla Niepodległej
21-11-2022

Zagrali dla Niepodległej

Siedem zespołów wzięło udział w Międzywojewódzkim Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który w niedzielę 20 listopada odbył się w Trzydniku Dużym. Zawody pod hasłem „Gramy dla Niepodległej” wygrali gospodarze, czyli GKS „Płomień”, którzy do końcowego triumfu potrzebowali serii rzutów karnych.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji w dwóch grupach. Z pierwszej do kolejnej rundy awansowały - GKS "Płomień" Trzydnik Duży i GKS Gościeradów, natomiast w drugiej najlepsze okazały się GLKS Polichna i "Huragan" Zdziechowice.

W półfinałach ekipa z Trzydnika Dużego rozbiła zespół ze Zdziechowic 7:1, a drużyna z Gościeradowa pokonała rywali z Polichny 2:1. W regulaminowym czasie gry w finale z udziałem GKS "Płomień" Trzydnik Duży i GKS Gościeradów był remis 1:1, dlatego do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne. Te wygrali 3:2 gospodarze i to oni zostali triumfatorami niedzielnego turnieju. W meczu o trzecie miejsce GKS Polichna wygrał z "Huraganem" Zdziechowice 2:1, a pozostałe zespoły, czyli "Stal" Stalowa Wila, "Łęg" Stany i LZS Wola Rzeczycka, zostały sklasyfikowane na piątej pozycji.

Zwycięska ekipa prowadzona przez trenera Grzegorza Lenarta zagrała w składzie: Kamil Szostek, Krzysztof Bierut, Krystian Pernal, Mateusz Mrok, Piotr Odrzywolski, Kacper Sala, Tomasz Pawenzka, Marcin Krasoń, Michał Bartoś i Sergiej Kvaterniuk. Ten ostatni z dorobkiem 8 goli został również "królem strzelców" niedzielnych zawodów, a drugie indywidualne wyróżnienie trafiło do Damiana Krasonia z GKS Gościeradów, który okazał się najlepszym bramkarzem.

Statuetki, puchary i medale uczestnikom turnieju wręczali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin. Wśród gości byli poseł Kazimierz Choma, członek zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis i Michał Stawiarski ze Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, które zorganizowało zawody razem z GKS "Płomień" i wójtem gminy Trzydnik Duży.

Turniej był elementem programu Samorządu Województwa Lubelskiego "Warto być Polakiem" oraz częścią obchodów 20-lecia GKS "Płomień" Trzydnik Duży i 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach gminnych obchodów narodowego święta tydzień wcześniej odbył się również Turniej Piłki Siatkowej. W piątek 11 listopada w trzydnickiej hali rywalizowały cztery drużyny. Zawody wygrał KS GOK I Trzydnik Duży, drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Gościeradów, na trzeciej pozycji uplasował się KS GOK II Trzydnik Duzy, a na czwartej - Zdziechowice z województwa podkarpackiego. Najlepsza drużyna pokonała wszystkich rywali nie tracąc choćby jednego seta. Wszystkie zespoły otrzymały specjalne dyplomy z okazji narodowego święta.

 

(fot. organizatorzy)

Żródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zagrali-dla-niepodleglej-foto,28038,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: