r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Zdjęcie na podium
21-11-2022

Z Rzeczycy Ziemiańskiej na Mistrzostwa Polski

Agnieszka Bryczek ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży zdobyła srebrny medal zapaśniczych Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 14. Podczas zawodów, które odbyły się w Stargardzie, oprócz wicemistrzyni, LUKS "Suples" Kraśnik reprezentowała absolwentka szkoły z Rzeczycy Ziemiańskiej Oliwia Torba.

Konkurencja była duża, ponieważ w rywalizacji wzięło udział ponad 150 zawodniczek z 58 klubów, w tym podopieczne trenera Damiana Jakóbczyka z "Suplesu" Kraśnik.

Agnieszka Bryczek została wicemistrzynią kraju w kategorii wagowej 70 kilogramów, natomiast Oliwia Torba, która obecnie uczy się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku, zajęła 11 miejsce w kategorii wagowej 50 kilogramów.

Był to ostatni występ obydwu zawodniczek jako młodziczek. Od przyszłego roku będą rywalizować w kategorii wiekowej junior młodszy.

Zarówno Agnieszka Bryczek, jak i Oliwia Torba rozpoczynały swoją przygodę z zapasami na zajęciach organizowanych w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej. Obecnie trener Jakóbczyk pracuje z kilkunastoma uczniami klas III - VIII. Grupa nie jest zamknięta i wciąż mogą do niej dołączyć nowi zapaśnicy. Prowadzący treningi przyznaje, że najbardziej liczy na młodsze dzieci, a po szczegółowe informacje zaprasza na zajęcia, które odbywają się w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej w czwartki między 15.00 a 16.30.


(fot. D. Jakóbczyk)

 
Źródło: IAS24
 
zdjęcie uczestniczek z trenerem
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: