Stretegia
Sport - Aktualności

29. Gminne Święto Sportu
06-06-2022

Około 200 zawodniczek i zawodników stawiło się w piątek 3 czerwca na stadionie w Trzydniku Dużym, by wziąć udział w 29. Gminnym Święcie Sportu. Reprezentanci wszystkich szkół i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Olbięcina walczyli o medale w 30 konkurencjach.

Zgodnie z tradycją imprezę rozpoczęło wciągnięcie flagi Gminnego Święta Sportu na maszt przy dźwiękach Hymnu GŚS. Zawody oficjalnie otworzył wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, a dyrektor miejscowego ośrodka kultury Ewa Sobota przypomniała historię imprezy.

Rywalizacja odbywała się w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych i grach zespołowych. Lekkoatleci startowali w biegach na 60, 600 i 800 metrów, skoku w dal i pchnięciu kulą. Najmłodsze klasy rywalizowały w sztafecie sprawnościowej.

Turniej piłki nożnej klas I - III wygrała reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej, drugie miejsca zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzeczycy Ziemiańskiej, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie.

W zawodach piłkarskich zespołów, złożonych z uczniów starszych klas podstawówek, zwyciężył ZSP Olbięcin przed ZSP Trzydnik Duży, ZSP Rzeczyca Ziemiańska, SP Rzeczyca Księża i SP Łychów.

Najlepszymi koszykarkami zostały uczennice szkoły z Rzeczycy Ziemiańskiej. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Olbięcina, na trzeciej zespół z Trzydnika Dużego, a tuż za podium znalazły się koszykarki z Rzeczycy Księżej.

W biegach sztafetowych 4 x 200 metrów dziewcząt pierwsze miejsce zajął Trzydnik Duży, przed Rzeczycą Ziemiańską, Olbięcinem i Łychowem. Wśród chłopców najlepiej również spisali się zawodnicy z Trzydnika Dużego, a na kolejnych pozycjach uplasowali się rywale z Olbięcina, Rzeczycy Ziemiańskiej, Łychowa i SOSW w Olbięcinie.

Nagrodą za pierwsze trzy miejsca były złote, srebrne i brązowe medale, za pierwsze 4 miejsca były przyznawane także dyplomy, a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali medale za udział w zawodach.

W konkurencjach drużynowych dodatkowo były wręczane statuetki dla pierwszych 3 zespołów i dyplomy dla wszystkich ekip. Pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe odebrały również wszystkie szkoły.

Podczas piątkowego święta trofea wręczali: poseł Kazimierz Choma, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk, dyrektor ośrodka kultury Ewa Sobota, członek zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis i nauczyciele wychowania fizycznego.

Rywalizację nadzorował gminny koordynator sportu Robert Nowosad, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik KSRG OSP w Trzydniku Dużym Dariusz Drewiniak.