r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Meta
04-05-2022

Rowerem w rocznicę uchwalenia konstytucji

Ponad 600 osób z dwóch województw oraz zagranicznych gości skorzystało z propozycji uczczenia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na rowerach. To uczestnicy rajdu „Z konstytucją na rowerze”, którego trasa wiodła przez gminy Trzydnik Duży i Gościeradów.

W eskapadzie, która odbyła się we wtorek 3 maja, wzięli udział cykliści z Lubelszczyzny i Podkarpacia oraz z Ukrainy. Rajd poprzedziła msza święta w kościele w Gościeradowie, po której organizatorzy prowadzili zapisy i rozdawali pakiety startowe. Poza okolicznościowymi koszulkami, rowerzyści otrzymali podręczne egzemplarze konstytucji i mapę około 20-kilometrowej trasy. Z Gościeradowa uczestnicy wyprawy pojechali przez Marynopole, Trzydnik Duży, Antoniówkę, Kopaniny, Wolę Trzydnicką i Węglin do Łychowa Gościeradowskiego, gdzie przy miejscowej OSP wyznaczono metę rajdu.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz wzięli udział w losowaniu 6 rowerów. Ich właścicielami zostali cykliści z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, Węglinka, Kraśnika, Liśnika Dużego i z Gościeradowa.

Poza losowaniem rowerów na mecie w Łychowie Gościeradowskim odbywały się pokazy sprzętu strażackiego, a panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich kusiły uczestników wyprawy lokalnymi przysmakami. Dodatkową atrakcją był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu "Feniks".

Głównym organizatorem rajdu "Z konstytucją na rowerze", który był elementem promocji Województwa Lubelskiego w ramach programu "Warto być Polakiem", było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej we współpracy z Gminami Trzydnik Duży i Gościeradów oraz Stowarzyszeniem "Wschód Lubelskich Serc". Patronami honorowymi wyprawy byli poseł Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Pomysłodawcy eskapady przyznają, że frekwencja przeszła ich najśmielsze oczekiwania, a organizacja wyprawy nie byłaby możliwa bez zaangażowania: pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, KGW i OSP w Łychowie Szlacheckim, a także druhów z OSP w Gościeradowie, Wólce Gościeradowskiej i Salominie, gminnego koordynatora sportu w Trzydniku Dużym Roberta Nowosada oraz pracowników urzędów gmin w Trzydniku Dużym i Gościeradowie z wójtami Krzysztofem Serafinem i Mariuszem Szczepanikiem.

Partnerami rajdu byli "Lotto" i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie, a finansowo organizację eskapady wsparły firmy: "Aakpol", "Erkado", "Ekoland", "Owocmix", "WAT", "Guittard", "Mar-Jola, "WKW", "Motogama", "Wod-Bud", "Industi-Wykrojniki" i "Leonowicz - Usługi Transportowe".

 

(fot. D. Bratejko/P. Pizoń)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rowerem-w-rocznice-uchwalenia-konstytucji-foto,26992,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: