r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Kawałek plakatu
26-04-2022

Z konstytucją na rowerach

W przyjemnej atmosferze można poznać ciekawe zakątki dwóch gmin, a przy okazji aktywnie uczcić rocznicę uchwalenia konstytucji i wygrać… rower. We wtorek 3 maja odbędzie się Rajd "Z Konstytucją na rowerze", którego uczestnicy przejadą trasą wiodącą przez gminy Trzydnik Duży i Gościeradów.
Zanim cykliści wyruszą w drogę wezmą udział w mszy świętej, która rozpocznie się o 11.00 w kościele w Gościeradowie. Od 12.30 przez godzinę na placu przy gościeradowskiej świątyni będą prowadzone zapisy uczestników rajdu, którzy w pakiecie startowym otrzymają okolicznościowe koszulki, tekst konstytucji i mapę około 20-kilometrowej trasy. Ta wiedzie z Gościeradowa przez Marynopole, Trzydnik Duży, Antoniówkę, Kopaniny, Wolę Trzydnicką i Węglin do Łychowa Gościeradowskiego, gdzie przy miejscowej OSP wyznaczono metę rajdu.
 
 
Wszyscy uczestnicy wyprawy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy, a poza tym wezmą udział w losowaniu 5 rowerów. Ponadto na mecie w Łychowie Gościeradowskim będzie można obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego i skosztować lokalnych przysmaków, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łychowa Szlacheckiego. Dodatkowe atrakcje organizatorzy planują dla najmłodszych, a zakończeniu rajdu będzie towarzyszyć koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu "Feniks".
 
Głównym organizatorem wyprawy pod hasłem "Z Konstytucją na rowerze", która jest elementem promocji Województwa Lubelskiego w ramach programu "Warto być Polakiem", jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej we współpracy z Gminami Trzydnik Duży i Gościeradów oraz Stowarzyszeniem "Wschód Lubelskich Serc". Do udziału w świątecznej wyprawie zachęcają również patroni honorowi, którymi są poseł Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
 
Plakat

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło: IAS24
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-z-konstytucja-na-rowerach,26952.html?p=1
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: