r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Zawodnicy na podium
07-04-2022

Zapaśnicy z kwalifikacjami

5 medali indywidualnych i 2 miejsce drużyny to dorobek zapaśników L.U.K.S. "Suples" Kraśnik, w tym zawodniczek i zawodników z Rzeczycy Ziemiańskiej, w drugim Pucharze Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Zawody, które odbyły się w Kołobrzegu, były jednocześnie ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W rywalizacji chłopców wzięło udział 185 zawodników z 67 klubów, natomiast w kategorii dziewcząt wystartowało 113 zawodniczek z 55 klubów.


W ekipie, prowadzonej przez trenera Damiana Jakóbczyka, najlepiej wypadli - Daniel Pietroń i Wojciech Kurzyna, którzy odpowiednio w kategoriach 48 i 60 kilogramów zajęli pierwsze miejsca. Na drugiej pozycji zawody w Kołobrzegu ukończyła Anna Flis, która startowała w kategorii 57 kilogramów, a na trzecim stopniu podium stanęli - Eryk Michalak w kategorii 71 kilogramów i uczennica Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej Julia Partyka w kategorii 73 kilogramów. Jej szkolna koleżanka Anna Bryczek była siódma w kategorii 69 kilogramów, a absolwent szkoły w Rzeczycy Ziemiańskiej Szymon Świderek zajął 13 miejsce w kategorii 80 kilogramów. Ósmy reprezentant "Suplesu" na turnieju w Kołobrzegu Marcel Zając ukończył rywalizację w kategorii 60 kilogramów na 23 pozycji.

Cykl zawodów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 8 maja. "Suples" Kraśnik będą reprezentować: Anna Flis, Julia Partyka, Szymon Świderek, Eryk Michalak, Marcel Zając, Wojciech Kurzyna, Roni Wójcik i Daniel Pietroń.


(fot. LUKS "Suples" Kraśnik)

Źródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zapasnicy-z-kwalifikacjami,26851.html

Zawodnicy

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: