r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Marsz nordic walking dla niepodległej
23-11-2021

Marsz nordic walking dla niepodległej

Główne uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w minionym tygodniu, ale w gminie Trzydnik Duży obchody potrwają do grudnia. Jednym z punktów był Niepodległościowy Marsz Nordic Walking, który odbył się w niedzielę 21 listopada.

Z propozycji wójta i miejscowego ośrodka kultury skorzystało około 20 osób. W niedzielne popołudnie wszyscy stawili się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, skąd wyruszyli na 3-kilometrową trasę. Dzieci, młodzież i dorośli, w tym ponad 70-letni seniorzy, wyruszyli sprzed GOK, przeszli przez Trzydnik Duży i Trzydnik Mały, a zakończyli marsz ponownie przy GOK. - Przed startem była rozgrzewka i instruktaż, który, jak się okazało, był bardzo potrzebny. Nawet osoby, które uprawiały wcześniej nordic walking, przyznały, że po raz pierwszy dowiedziały się jaka powinna być właściwa technika chodzenia z kijkami. Dla innych był to pierwszy kontakt z tą formą rekreacji, którą chcą kontynuować - mówi jeden z organizatorów marszu Robert Nowosad, który przygotował instruktaż.

Na mecie na uczestników czekało ognisko, przy którym piechurzy piekli kiełbaski i śpiewali patriotyczne pieśni.

Tegoroczne obchody narodowego święta w gminie Trzydnik Duży rozpoczęły się już 8 listopada. Ich ostatnim akcentem będzie 1 grudnia koncert pod hasłem "Do kraju tego" w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie w ramach "Roku Norwidowskiego".

(fot. organizatorzy)

Źródło : IAS 24

 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-marsz-nordic-walking-dla-niepodleglej-foto,26175,1.html

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: