Sport - Aktualności

Uczestnicy
22-11-2021

Zapaśniczki w Kielcach

Udany start zapaśniczek L.U.K.S. "Suples" Kraśnik, w tym uczennicy Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej, na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Kielcach. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend, Anna Flis i Agnieszka Bryczek stanęły na podium, a Oliwia Torba znalazła się w najlepszej dziesiątce.

W rywalizacji wzięło udział 148 zawodniczek z roczników 2007 - 2009 z 54 klubów. Anna Flis z SP 6 w Kraśniku zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 54 kilogramy, Agnieszka Bryczek z SP Rzeczyca Ziemiańska wywalczyła brąz w kategorii 66 kilogramów, a jej szkolna koleżanka Oliwia Torba zajęła 10 miejsce w kategorii 50 kilogramów. Na tej samej pozycji w klasyfikacji drużynowej uplasował się "Suples" Kraśnik.

Obydwie zapaśniczki z Rzeczycy Ziemiańskiej w przyszłym roku mają szanse na lepsze wyniki, ponieważ zostają w grupie wiekowej młodziczek. Z kolei Anna Flis stanie przed nowym wyzwaniem, startując w juniorkach młodszych.

Już w najbliższy weekend w Kraśniku odbędzie się 29. Puchar Ziemi Kraśnickiej z udziałem zapaśniczek i zapaśników z czterech krajów - Łotwy, Słowacji, Ukrainy i Polski. Zawody będą rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych - kadetów, młodzików i młodziczek oraz dzieci.