r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Kawałek plakatu
20-11-2021

Niepodległościowy marsz nordic walking

Nordic walking ma w Polsce coraz większe grono zwolenników. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą w najbliższy weekend wspólnie wybrać się w plener i uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wójt i miejscowy ośrodek kultury zapraszają w niedzielę 21 listopada na Niepodległościowy Marsz Nordic Walking, który odbędzie się na trasie o długości 3 kilometrów.

Uczestnicy, najlepiej w biało-czerwonych strojach, spotkają się o 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a po zakończeniu marszu wezmą udział we wspólnym ognisku, połączonym ze śpiewaniem pieśni legionowych.

Zwolennicy spacerowania z kijkami podkreślają, że to bardzo skuteczna i niezbyt wymagająca forma relaksu. Nordic walking w porównaniu, na przykład z joggingiem, wymusza większą aktywność mięśni m.in.: klatki piersiowej, ramion i brzucha, a jednocześnie zmniejsza nacisk na kolana, biodra i plecy. Pomaga spalić przeciętnie od 20 do 40 procent więcej kalorii. Jego niewątpliwą zaletą jest również to, że może go uprawiać każdy, bez względu na wiek czy kondycję.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-niepodleglosciowy-marsz-nordic-walking,26162.html?p=1

Plakat

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: