r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Zawodnicy na podium
11-10-2021

Najlepsi pingpongiści w powiecie

Ponad 70 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Kraśnickiego w Tenisie Stołowym. Sportowcy rywalizowali w niedzielę 10 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym.

Zawody były rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród kobiet i mężczyzn.

W najmłodszej grupie uczniów klas I - IV szkół podstawowych, wśród chłopców zwyciężył Bartosz Ciuryło z Liśnika Dużego, przed Kamilem Skibińskim, także z Liśnika Dużego i Igorem Jacniakiem z miejscowości Suchodoły. Rywalizację pingpongistek wygrała Magdalena Giełbuda z Liśnika Dużego, drugie miejsce zajęła Marlena Janiec z Suchodołów, a trzecia była Kornelia Michalec z Dzierzkowic-Woli.

W kategorii pingpongistów z klas V - VII podstawówek, zawody wygrał Dawid Szabała z Lisnika Dużego, drugi był Ernest Stanicki z Grabówki, a trzecie miejsce zajął Mikołaj Rzepecki z Salomina. Wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Skibiska z Liśnika Dużego przed Darią Kowlaską, także z Liśnika Dużego i Martyną Smyrgałą z Opola Lubelskiego.

Mistrzem powiatu kraśnickiego w kategorii uczniów szkół średnich został Mateusz Rzepecki z Salomina, na drugim stopniu podium stanął Kacper Madejczyk z Trzydnika Dużego, a trzecie miejsce zajął Dominik Czerniak z Sulowa.

Starsze pingpongistki rywalizowały w jednej kategorii seniorek. Na pierwszej pozycji zawody ukończyła Anna Sydo-Filipczak z Gościeradowa Ukazowego, drugie miejsce zajęła Justyna Grot, a trzecie - Sylwia Rzęsa z miejscowości Dzierzkowice-Góry.

W najliczniej obsadzonej kategorii mężczyzn w wieku od 20 do 49 lat, mistrzem powiatu został Damian Skwara z Łychowa, drugi był Mateusz Robak z Trzydnika Dużego, a trzeci Rafał Zdybel z Majdanu Grabiny.

Spośród najstarszych zawodników w kategorii 50+ najlepiej spisał się Marian Krzysztoń z Trzydnika Małego, drugie miejsce zajął Ryszard Serafin z Trzydnika Dużego Kolonii, a na trzecim stopniu podium Grzegorz Sulowski z Kraśnika.

Wszyscy pingpongiści otrzymali medale, dyplomy i upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc także puchary.

Trofea wręczali m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, prezes Stowarzyszenia "Wschód Lubelskich Serc" Michał Stawiarski, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch i Artur Domański z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Patronami honorowymi zawodów byli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz poseł Kazimierz Choma i starosta kraśnicki Andrzej Rolla, którzy otworzyli niedzielne mistrzostwa.

 

(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-najlepsi-pingpongisci-w-powiecie-foto,25955.html

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: