r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Kawąłek plakatu
09-09-2021

Rowerzyści na rocznicę wizyty marszałka

Przed dwoma tygodniami się nie udało, ale w najbliższy weekend pogoda nie powinna już pokrzyżować planów organizatorom i uczestnikom rajdu rowerowego w 100. rocznicę pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olbięcinie. Wyprawa na dwóch kółkach po gminie Trzydnik Duży odbędzie się w niedzielę 12 września.

Trasa i zasady udziału w wyprawie nie zmieniają się. Nowością jest połączenie rocznicowego rajdu z akcją charytatywną na rzecz pracownika urzędu gminy Krzysztofa Jaworka, który zmaga się z chorobą nowotworową. Przy okazji niedzielnej eskapady, jej uczestnicy i goście będą mogli wesprzeć chorego cegiełkami z zakupów ciast i ciasteczek oraz zabawek.


By wziąć udział w rajdzie nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy w niedzielę od 12.00 zarejestrować się w biurze, które będzie czynne w parku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie. Start jest przewidziany pół godziny później. Z Olbięcina cykliści pojadą przez Mikulin, Owczarnię, Rzeczycę Księżą, Rzeczycę Ziemiańską, Rzeczycę Ziemiańską Kolonię do Zielonki i dalej przez Łychów Szlachecki, Łychów Gościeradowski, Węglin i Węglinek do Woli Trzydnickiej. Łącznie do przejechania będzie 25 kilometrów. Na mecie, zlokalizowanej na placu przy remizie OSP w Woli Trzydnickiej, nastąpi oficjalne zakończenie wyprawy, połączone z wręczeniem okolicznościowych medali i losowaniem nagrody głównej, którą będzie rower.

Poza rowerowym, wyprawa będzie mieć również promocyjny charakter. Swoje stoiska przygotowują OSzW i Koło Gospodyń Wiejskich w Olbięcinie, a także KGW w Woli Trzydnickiej i Liśniku Małym oraz lokalni przedsiębiorcy.

Patronami rajdu, który jest elementem promocji Województwa Lubelskiego w ramach programu "Warto być Polakiem", są poseł Kazimierz Choma i marszałek województwa Jarosław Stawiarski. Organizują go: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gmina Trzydnik Duży, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej, Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

Plakat
(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rowerzysci-na-rocznice-wizyty-marszalka,25779.html?p=1

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: