r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

Zdjęcie grupowe uczestników obozu
03-09-2021

Zapaśniczki przed sezonem

Zakończył się obóz zapaśniczy "Suplesu" Kraśnik w Zakopanem. Wśród kilkunastu podopiecznych trenera Damiana Jakóbczyka było osiem uczennic Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej, które już w ten weekend rozpoczynają nowy sezon.
- Udział w takim obozie to połączona z wypoczynkiem nagroda za systematyczną pracę i osiągane wyniki, a także swojego rodzaju ładowanie akumulatorów na nowy sezon. Przez 10 dni ciężko trenowaliśmy, a dużą część zajęć poświęciliśmy na chodzenie po górach, które traktujemy jak podkład tlenowy na najbliższe miesiące - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Damian Jakóbczyk.
 
W górskim obozie wzięły udział: Anna Bryczek, Agnieszka Bryczek, Julia Partyka, Lena Pająk, Natalia Łukasik, Aleksandra Łukasik, Julia Czerwińska i Oliwia Torba.
 
Pierwsze bezpłatne zajęcia w nowym sezonie w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Potem zapaśnicy - chłopcy i dziewczęta - będą trenować dwa razy w tygodniu. Treningi będą organizowane dla uczniów od III klasy, także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć sportową przygodę i uczących się w okolicznych placówkach. Chętni mogą się zgłaszać do dyrekcji, nauczyciela wychowania fizycznego Roberta Nowosada albo trenera Damiana Jakóbczyka, telefonicznie pod numer: 603 298 598. Można też po prostu przyjść na trening.
 
Jest szansa, że w nowym roku szkolnym zajęcia zapaśnicze będą się odbywać również w Trzydniku Dużym, ale rozmowy w tej sprawie między władzami gminy, dyrekcją i prowadzącymi treningi jeszcze się nie zakończyły.
W piątek 3 września ośmioosobowa reprezentacja "Suplesu" Kraśnik z SP w Rzeczycy Ziemiańskiej po raz pierwszy po wakacjach weźmie udział w zawodach. Tego dnia w Siedlcach odbędą się Mistrzostwa Polski LZS Młodziczek z udziałem zawodniczek w wieku od 12 do 14 lat.
 
Dwa tygodnie później w Stróży odbędzie się najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej, czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek.


(fot. D. Jakóbczyk)
 
Źródło: IAS24
 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: