r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Zdjęcie grupowe z turnieju
12-07-2021

Piłkarze z pucharami

Dwa dni trwał w tym roku Gminny Letni Turniej Piłki Nożnej w Trzydniku Dużym. Zawody wygrała „Kobra”, czyli zespół stworzony w ostatniej chwili z zawodników, którzy nie mogli zagrać w innych drużynach.


Wszystkie mecze były planowane na piątkowy wieczór, ale ze względu na pogodę, rozgrywki trzeba było podzielić na dwie tury. W piątek 9 lipca na trzydnickim "Orliku" pojawiło się 8 ekip. Rozgrywki odbywały się do dwóch przegranych spotkań, ale po 5 meczach turniej przerwała burza.

Na dokończenie zawodów zespoły umówiły się na kolejny dzień. W sobotę jednak do turnieju zgłosiły się tylko 4 drużyny, z których 3 grały w nieregulaminowym składzie, opartym na zbyt dużej liczbie zawodników spoza gminy.

Ostatecznie w rywalizacji pozostały: "Albatros", "Moskwa", "Małolaty" i FC Księża oraz nowa ekipa pod nazwą "Trzydnik Kobra", której skład tworzyli zawodnicy z 4 niezgłoszonych drużyn. Piłkarze zgodzili się, że w związku z takimi roszadami piątkowe wyniki zostały anulowane, a turniej rozpoczął się od początku i tym razem był rozgrywany systemem "każdy z każdym".

Po 10 meczach najlepsza okazała się "Kobra" (na zdj.), drugie miejsce zajęła "Moskwa", na trzecim stopniu podium stanął "Albatros", a kolejne pozycje zajęły zespoły "FC Księża" i "Małolaty".


Zwycięska ekipa zagrała w składzie: Krystian Pernal, Paweł Zarzeczny, Mariusz Zapalski, Dariusz Zapalski, Maciej Zarzeczny, Patryk Cieślik i Daniel Stender.

Oprócz wygranej drużyny, dwóch piłkarzy "Kobry" otrzymało wyróżnienia indywidualne. "Królem strzelców" turnieju został zdobywca 6 bramek Dariusz Zapalski, a najlepszym zawodnikiem - Maciej Zarzeczny. Za najlepszego bramkarza uznano Konrada Darskiego z "Moskwy".

Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary, wyróżnieni zawodnicy - statuetki, a wszystkie drużyny odebrały nagrody rzeczowe i dyplomy.

Na tegoroczne wakacje organizatorzy planują także gminny turniej juniorów, ale termin tych zawodów jeszcze nie jest ustalony. Jest również propozycja otwartego turnieju seniorów o Puchar Wójta, dla zespołów nie tylko z gminy Trzydnik Duży. Decyzji w obydwu sprawach można się spodziewać w najbliższych dniach.


(fot. organizatorzy)

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-pilkarze-z-pucharami-foto,25471,1.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: