r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Dwie osoby na rowerach
07-06-2021

Rowerem po miejscach znanych i nieznanych

Na stawach w Woli Trzydnickiej znajduje się stanowisko grążela żółtego, ponad 400-letni dąb w Agatówce nosi imię jednego z mieszkańców Marcela Krzewińskiego, który uratował drzewo przed wyschnięciem, a woda w "Źródliskach" w Łanach ma stałą temperaturę bez względu na porę roku. Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy rajdu rowerowego "Miejsca znane i nieznane powiatu kraśnickiego".

Atrakcyjne miejsca w gminach Trzydnik Duży i Gościeradów rowerzyści odwiedzili w niedzielę 6 czerwca.

Liczba cyklistów, którzy stawili się na starcie przerosła oczekiwania organizatorów. Ci przygotowali dla miłośników dwóch kołek 200 pakietów startowych, a liczba uczestników wyprawy, którzy przyjechali nie tylko z województwa lubelskiego, ale również z Podkarpacia, przekroczyła 320. Najstarszy miał 85 lat, a najmłodszy 3 lata i pokonał trasę razem z rodzicami.

Zgodnie z regulaminem rowerzyści mieli do przejechania ponad 25 kilometrów. Po pokonaniu całego dystansu odbyło się losowanie nagród. Wzięli w nim udział ci cykliści, którzy zrobili sobie selfie przy dziewięciu wyznaczonych obiektach w sześciu miejscowościach.

Każdy uczestnik miał dojechać na metę w Wólce Gościeradowskiej najpóźniej do 14.30, ale pierwsi stawili się w tym miejscu już po 12.00. Główną nagrodę, którą był rower, wylosowała Pani Monika z Liśnika Małego. Tym samym zrobiła sobie prezent na… urodziny. Oprócz nagrody głównej organizatorzy rozlosowali 220 zestawów akcesoriów rowerowych i sprzętu sportowego, a na koniec wyprawy zaprosili uczestników na wspólne grillowanie połączone z atrakcjami dla dzieci.

Upominki dla cyklistów wręczali: poseł Kazimierz Choma, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Artur Domański, członkowie zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis i Marek Kołtun oraz wójtowie gmin - Trzydnik Duży i Gościeradów - Krzysztof Serafin i Mariusz Szczepanik, którzy zorganizowali rajd z miejscowymi ośrodkami kultury we współpracy z samorządem województwa.

Patronami niedzielnej wyprawy byli poseł Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Finansowo rajd wsparły firmy: "Akpol", "Ekoland", "Erkado" i "Wod-Bud", a medialnie: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Informacyjna Agencja Samorządowa, "Goniec" Gazeta Powiatowa, portal kraśnik24.pl oraz Gazeta Trzydnicka.

Słowa podziękowania należą się również osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do organizacji rajdu. To dyrektor biura poselskiego posła Kazimierza Chomy Michał Stawiarski, Dominika Bratejko z wydziału promocji Urzędu Gminy Gościeradów, koordynator sportu Gminy Trzydnik Duży Robert Nowosad, OSP Salomin, KGW i OSP w Wólce Gościeradowskiej oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Dopełnieniem rajdu będzie spot promujące atrakcyjne miejsca w gminach Trzydnik Duży i Gościeradów, uwzględnione na trasie niedzielnej eskapady, który będzie dostępny w najbliższych dniach w mediach społecznościowych organizatorów i ich partnerów.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

źródło IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rowerem-po-miejscach-znanych-i-nieznanych-foto,25265,1.html

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: