r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Sport - Aktualności

Zdjęcie grupowe zapaśniczek
25-05-2021

Zapaśniczki na medal

Pierwsze miejsce drużyny i 13 medali za osiągnięcia indywidualne. To dorobek zawodniczek „Suplesu” Kraśnik, w którym występują uczennice Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej, na pierwszym Turnieju Zapaśniczym Młodziczek o Puchar Wójta Gminy Trzydnik Duży.

 

W rywalizacji wzięło udział prawie 30 zawodniczek urodzonych w latach 2007 - 2021 z czterech klubów. Za zwycięską ekipą "Suplesu" Kraśnik uplasowały się zespoły z Chęcin i Stróży, a poza podium znalazły się zapaśniczki z Włodawy.

Spośród podopiecznych trenera Damiana Jakóbczyka, który od trzech lat prowadzi zajęcia zapaśnicze w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej, indywidualnie najlepiej spisały się Karolina Paździora, Maja Zając, Aleksandra Łukasik, Oliwia Torba, Anna Flis, Anna Bryczek i Agnieszka Bryczek. Wymienione zawodniczki, odpowiednio w kategoriach 33, 36, 39, 56, 62 i 66 kilogramów stawały na najwyższym stopniu podium. Ze srebrnymi medalami turniej w Trzydniku Dużym ukończyły Natalia Łukasik (kat. 58 kg) i Julia Partyka (kat. 66 kg). Brązowe krążki wywalczyły: Karolina Szostek i Paulina Paździora (kat. 50 kg), Julia Czerwińska (kat. 54 kg) i Lena Pająk (kat. 66 kg).

Wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, który wręczał trofea dla najlepszych zapaśniczek, przypomniał, że od tego roku miejscowy samorząd wspiera rozwój młodych zawodniczek i zawodników, przekazując na utrzymanie sekcji zapaśniczej 10 tysięcy złotych. Krzysztof Serafin uważa, że turnieje zapaśnicze mogą na stałe wpisać się do kalendarza imprez sportowych w Trzydniku Dużym. Z kolei trener Damian Jakóbczyk ujawnił, że niebawem zajęcia zapaśnicze mogą się pojawić także w innych szkołach, w tym w Trzydniku Dużym. Ostateczne decyzje mają być podjęte po rozmowach z dyrekcjami zainteresowanych placówek.

Oprócz wójta Serafina i trenera Jakóbczyka, puchary i medale wręczali najlepszym zapaśniczkom - reprezentująca marszałka województwa lubelskiego radna sejmiku Anna Baluch, Michał Stawiarski, dyrektor biura poselskiego Kazimierza Chomy, który patronował turniejowi, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej Renata Ryń-Sobala i nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole Robert Nowosad.

(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zapasniczki-na-medal-foto,25201,1.html

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: