r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Sport - Aktualności

(fot. LUKS "Suples" Kraśnik)
10-12-2020

Zapasy rosną w siłę

Systematyczne treningi zapaśnicze w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży odbywają się zaledwie od trzech miesięcy, a ich uczestnicy już mają na koncie pierwsze sukcesy. Ostatnim jest 12 medali na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach młodziczek z rocznika 2008 i młodszych, które odbyły się w Chełmie.

Wszystkie podopieczne trenera Damiana Jakóbczyka ze szkoły w Rzeczycy Ziemiańskiej, które startowały w barwach LUKS "Suplesu" Kraśnik, stawały w Chełmie na podium. Najlepiej spisały się: Karolina Paździora w kategorii 32 kilogramów, Oliwia Torba w kategorii 42 kilogramów i Agnieszka Bryczek w kategorii 68 kilogramów, które wywalczyły złote medale. Ze srebrnymi krążkami wróciły: Karolina Szostek (kat. 42 kg), Julia Czerwińska (kat. 46 kg), Natalia Łukasik (kat.50 kg) i Julia Partyka (kat. 68 kg). Na trzecim stopniu podium stanęły: Natalia Nawrocka (kat. 28 kg), Aleksandra Łukasik (kat. 32 kg), Paulina Paździora (kat. 46 kg) oraz Lena Pająk i Anna Bryczek (kat. 68 kg).

Dla części zawodniczek był to pierwszy sukces na zawodach tej rangi, ale w grupie zapaśniczek z Rzeczycy Ziemiańskiej są również takie, które mają za sobą starty nawet w Mistrzostwach Polski.

Systematyczne zajęcia w szkole w Rzeczycy Ziemiańskiej odbywają się od września tego roku. Po zaledwie kilku tygodniach ćwiczeń, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Zgierzu Oliwia Torba zdobyła brązowy medal, Agnieszka Bryczek otarła się o podium, a wśród startujących były jeszcze Anna Bryczek i Julia Partyka. Potem w Nowinach w województwie świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski młodziczek, na które pojechały - Oliwia Torba, Agnieszka Bryczek i Anna Bryczek. Dwie pierwsze w nagrodę za ciężką pracę i wyniki w najbliższy weekend jadą na obóz "Suplesu" Kraśnik do Zakopanego.


Trener Damiana Jakóbczyk cieszy się nie tylko z sukcesów swoich podopiecznych, ale również ogólnego zainteresowania zapasami w niewielkiej szkole. - Na zajęcia systematycznie przychodzi prawie 20 osób, w około 90 procentach dziewcząt. To wynik niespotykany w podobnych placówkach, na który składa się co najmniej kilka czynników. To m.in. przychylność rodziców, dyrekcji i nauczycieli oraz wsparcie władz samorządowych. Gmina Trzydnik Duży sfinansowała nasz wyjazd do Chełma, a poza tym funduje stypendia sportowe, które są formą nagrody za wyniki i zachętą do podnoszenia umiejętności sportowych - podkreśla w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządowa trener Jakóbczyk.

Jednocześnie podkreśla, że prowadzone przez niego zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy z elementami gimnastyki, akrobatyki, ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych.

Lista uczestników cały czas jest otwarta. Chłopcy i dziewczęta oraz ich rodzice, którzy chcą się osobiście przekonać czy to dobra forma wykorzystania wolnego czasu, mogą przyjść na zajęcia, organizowane dwa razy w tygodniu. Treningi w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej odbywają się we wtorki między 15.00 a 16.30 i w czwartki od 14.00 do 15.30.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zapasy-rosna-w-sile,24419.html?p=1

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: