r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Szkoły

Szkoła Podstawowa w Łychowie Gościeradowskim


Szkoła Podstawowa w Łychowie Gościeradowskim 
Łychów Gościeradowski 76 
23-230 Trzydnik Duży 
tel. 15 8731202 
e-mail: psplych@o2.pl

 

Szkoła Podstawowa w Łychowie Gościeradowskim w Łychowie to szkoła z własną historią i tradycjami. Historia naszej szkoły sięga 1928 roku. Wtedy to właśnie mieszkańcy Łychowa i Węglina podjęli decyzje o budowie szkoły. Głównym organizatorem budowy był Komitet Budowy, który otrzymał plac od Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności. Plac był bardzo nierówny, znajdowały się tam gruzy dawnej karczmy. Dzięki zebranym funduszom oraz wspólnej pracy mieszkańców w 1930 r stanął okazały budynek.
Dzieci, które dotychczas uczyły się w prywatnych domach cieszyły się z własnej, jeszcze wtedy słabo wyposażonej szkoły. Kolejni kierownicy i dyrektorzy tej placówki wzbogacali ją w nowe pomoce dydaktyczne, dbali o jej rozwój.

W 1939 roku ówczesny kierownik szkoły, Ludwik Kaczmar został powołany do wojska. Niestety nie wrócił już do szkoły, zginął w obozie hitlerowskim. W czasie okupacji i po wyzwoleniu, do roku 1951 obowiązki kierownika szkoły pełniła Maria Kozochorska. Po śmierci męża wyjechała z Łychowa, a stanowisko to objął Jan Kondratiuk. W 1952 roku kierownikiem został Czesław Terecha, który po dwunastu latach pracy został przeniesiony do szkoły w Wilkołazie. Do roku 1974 szkołą kierował Marian Ciupak. Od 1975 roku do 2000 roku funkcję dyrektora pełniła pani Wiesława Jocek.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: