r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Szkoły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Trzydnickiej


Szkoła Podstawowa 
Wola Trzydnicka 59
23-230 Trzydnik Duży 
tel (015) 8731870
e-mail: pspwola21@wp.pl

www: www.spwolatrzydnicka.szkolna.net

Dzieje tutejszej szkoły sięgają 1914 roku. Do 1919 r. edukację prowadziła jedyna nauczycielka p. Janina Koszówna. Nauka odbywała się od godz. 8°° w systemie 4 klasowym. Od 1.08.1944 r. kierownikiem i nauczycielem Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej została p. Anna Sanetra (pochodząca z Lwowa), a od 1959 r. państwo Gozdalscy. W 1944 r. w szkole było 70 uczniów i jeden nauczyciel, na wyposażeniu zaś 5 krzeseł i 4 tablice. W 1951 r. zakupiono grunt szkolny o powierzchni 1,12 ha. 

W 1954 r. wznowiono budowę obiektu szkolnego, Niestety, funkcjonowanie szkoły przerwał pożar budynku w kwietniu 1991 r. W tymże roku przystąpiono też do budowy obecnej placówki. Piękny, nowocześnie urządzony obiekt szkolny oddano do użytku 17 września 1995 r. Ceremonii otwarcia dokonano podczas dożynek gminnych z udziałem przedstawicieli władz szkolnych, gminnych i wojewódzkich. Biało-czerwoną wstęgę uroczyście przecinali przedstawiciele władz oświatowych, wojewódzkich i oczywiście przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy szkoły p. Czesław Matyzbon - mieszkaniec Woli Trzydnickiej. A zaczęło się tak skromnie, zwyczajnie, aczkolwiek dostojnie, uroczyście i ... razem. Wszyscy mieszkańcy wsi chcieli mieć swój udział w dziele budowy szkoły dla dzieci, wnuków, a może i pra.... Pan Mirosław Stefaniak miał zaszczyt odorać pierwsze skiby ziemi pod fundamenty nowej -Alma Mater-  a szczytnym zamiarom błogosławił ks. M. Bartnik. Wielkie marzenia, wspólna sprawa, choć tworzyli ją zwykli, prości ludzie.Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: