r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Oświata

"poMocni" w krajowej czołówce
27-05-2019

"poMocni" w krajowej czołówce

Szkoła Podstawowa w Trzydniku Dużym ma jedną z najlepszych w Polsce drużyn, które potrafią udzielać pierwszej pomocy. „PoMocni”, bo tak nazywa się trzyosobowa ekipa, znaleźli się w gronie pięciu najlepszych zespołów, biorących udział w 13. Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy życie”.
Uczniowie z całej Polski rywalizowali w dwóch etapach, a najlepsi zmierzyli się w finale, który odbył się w miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy.
 
 
Najpierw prawie 1,5 tysiąca uczniów pisało test, oparty na podstawie programowej z edukacji dla bezpieczeństwa. Byli w tej grupie - Patrycja Krzysztoń, Martyna Klimek i Michał Lenart z SP w Trzydniku
 
Dużym, którzy startowali w kategorii uczniów klas VII i VIII. Zgodnie z regulaminem pytania dotyczyły nie tylko zasad postępowania przy stłuczeniach, oparzeniach, krwotokach czy urazach kostno-stawowych, ale również właściwych zachowań podczas ewakuacji, niebezpiecznych zjawisk pogodowych, pożaru i wypadku, a nawet zagrożenia terroryzmem.
 
 
Do finału zakwalifikowało się tylko 16 drużyn z najlepszymi wynikami, w tym reprezentacja SP w Trzydniku Dużym. Finaliści, którzy przyjechali w sobotę 18 maja do Bydgoszczy wzięli udział w pozorowanym wypadku, by pokazać jurorom, że potrafią swoją wiedzę teoretyczną wykorzystać w praktyce.
 
 
Wśród pięciu najlepszych zespołów w Polsce znalazła się ekipa z Trzydnika Dużego, która otrzymała Nagrodę Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy. Patrycję Krzysztoń, Martynę Klimek i Michała Lenarta od początku wspierał kolejny ósmoklasista Kacper Gorczyca, a w przygotowaniach do konkursowych zmagań pomagały nauczycielki Izabela Karwat i Małgorzata Nowak.
 
 
Wyjazd do Bydgoszczy nie byłby możliwy bez wsparcia dyrektor SP w Trzydniku Dużym Elżbiety Kosikowskiej, a koszty podróży pokryli - wójt Krzysztof Serafin oraz rodzice uczniów biorących udział w konkursie.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: