r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Oświata

Przedszkole będzie na czas
30-08-2018

Przedszkole będzie na czas

Nowe przedszkole w Olbięcinie będzie gotowe na początek roku szkolnego. Do placówki, która w ostatnich miesiącach została rozbudowana, będzie uczęszczać 50 dzieci z gminy Trzydnik Duży.
Nowa część przedszkola powstała w miejscu przeniesionego placu zabaw. - Wszystkie prace budowlane są wykonane, a w tym tygodniu kończymy wyposażanie przedszkola. Oprócz dwóch sal lekcyjnych będzie w nim jeszcze 9 innych pomieszczeń, w tym szatnia, łazienki, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze - wylicza w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.
 
W rozbudowanej placówce przedszkolaki będą korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Do ich dyspozycji będzie m.in.: sprzęt multimedialny z tablicą interaktywną, sztalugi i materiały plastyczne, programy do nauki matematyki i zajęć językowych oraz zestawy do ćwiczeń motorycznych.
 
Samorząd przygotował je dla dwóch oddziałów po 25 dzieci w wieku od 3 do 5 lat w młodszej grupie i 6-latków w starszej.
 
Rozbudowa i wyposażenie placówki w Olbięcinie kosztowały ponad 900 tysięcy złotych, ale gmina wyda na ten cel tylko 200 tysięcy. Resztą stanowi dotacja, którą trzydnicki samorząd otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: