r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Oświata

Anna Gąsior Nauczycielem Roku
08-02-2023

Anna Gąsior Nauczycielem Roku

Jedna z najlepszych nauczycielek w regionie pracuje w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Księżej w gminie Trzydnik Duży. Anna Gąsior zdobyła tytuł "Nauczyciela Roku 2022" w plebiscycie edukacyjnym Kuriera Lubelskiego, który odebrała na gali w poniedziałek 6 lutego w Lublinie.

W kategorii klas 0 - III najpierw zajęła pierwsze miejsce w powiecie kraśnickim, a w poniedziałek odebrała medal i dyplom za pierwsze miejsce w plebiscycie wojewódzkim.

Anna Gąsior jest nauczycielem dyplomowanym z 38-letnim stażem pracy. Tytuł magistra uzyskała na kierunku pedagogika wczesnoszkolna, a potem ukończyła studia podyplomowe z zakresu "Kształcenia zintegrowanego w klasach I - III" i kurs kwalifikacyjny z "zarządzania w oświacie". Przez dziesięć lat była dyrektorem szkoły w Rzeczycy Księżej. Rozpoczynając swoją pracę w latach 80. minionego wieku zajmowała się najstarszą grupą przedszkolaków, a od 2003 roku pracuje z uczniami młodszych klas podstawówki.

- Dla mnie bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale spędzanie czasu z uczniami w każdej wolnej chwili, słuchanie ich, udzielanie odpowiedzi na codzienne, nurtujące ich pytania, inspirowanie, motywowanie, pocieszanie i wspieranie. Jestem otwarta na inicjatywy i kreatywność moich uczniów. Każdy rozpoczynający się rok szkolny jest dla mnie nową motywacją i inspiracją do działań - określa samą siebie Anna Gąsior.

Oprócz "Nauczycielki Roku 2022" w kategorii klas 0 - III tegoroczny plebiscyt odbywał się jeszcze w 9 kategoriach. Wszyscy laureaci podczas poniedziałkowej gali w Lublinie odebrali tytuły i dyplomy od redaktora naczelnego "Kuriera Lubelskiego" Wojciecha Pokory.

(fot. SP w Rzeczycy Księżej)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-anna-gasior-nauczycielem-roku,28428.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: