r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Oświata

Mikołajki stypendystów
08-12-2022

Mikołajki stypendystów

Dla ponad 20 uczniów z gminy Trzydnik Duży tegoroczne Mikołajki okazały się wyjątkowo radosne. Poza tradycyjnymi prezentami, we wtorek 6 grudnia w miejscowym ośrodku kultury odebrali stypendia wójta, przyznawane za ponadprzeciętne osiągnięciami w nauce i sporcie.

W tym roku wyróżnienia otrzymało 22 uczniów z pięciu szkół. W jednym przypadku zostało przyznane łączone stypendium naukowe i sportowe, które dostała uczennica Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej. Jej koleżanki i koledzy z tej samej placówki odebrali jeszcze 1 stypendium naukowe i 6 sportowych. W pozostałych szkołach uczniowie odebrali stypendia naukowe. Placówka w Trzydniku Dużym ma w tym roku 7 stypendystów, w Olbięcinie - 4, w Rzeczycy księżej - 2 i w Łychowie Gościeradowskim - 1.

Wszystkie stypendia zostały przyznane za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, które uczniowie uzyskali w roku szkolnym 2021/2022.

By otrzymać stypendium naukowe trzeba mieć średnią co najmniej 5,3 i bardzo dobrą ocenę z zachowania albo zdobyć 100 procent punktów na egzaminie ósmoklasisty i mieć bardzo dobrą ocenę z zachowania, lub być finalistą bądź laureatem konkursów przedmiotowych co najmniej szczebla wojewódzkiego i mieć dobrą ocenę z zachowania. Na stypendium sportowe zasługują uczniowie, którzy stanęli na podium zawodów o zasięgu przynajmniej wojewódzkim i mają dobrą ocenę z zachowania. Gmina przyznaje również stypendium artystyczne, ale wniosków w tej sprawie w tym roku nie było.

- W ten sposób nagradzamy naszą młodzież za ciężką pracę i motywujemy uczniów, by zdobywali kolejne sukcesy. W porównaniu z poprzednim rokiem szkolnym wysokość stypendiów jest wyższa, bo wynosi 800 złotych za spełnienie jednego kryterium i 1000 złotych przy spełnionych dwóch kryteriach. Przed rokiem były to kwoty odpowiednio 600 i 900 złotych. Obecnie nasze stypendia są wyższe od tych, przyznawanych przez miasto Kraśnik czy samorząd powiatowy - podkreśla wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

To on wręczał wyróżnienia razem z przewodniczącą komisji kultury rady gminy Beatą Drewniak i sekretarzem gminy Tomaszem Mularczykiem.

Podczas wtorkowej uroczystości stypendystom towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali listy gratulacyjne, a także nauczyciele i dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

Dodatkowym prezentem dla wyróżniających się uczniów i ich opiekunów był koncert wokalistek, recytatorki i tancerki - Julii Twardygrosz, Alicji Mozgawy, Julii Zagrodnik i Kingi Latawiec, które rozwijają swoje artystyczne pasje na zajęciach w ośrodku kultury.

Na zakończenie uroczystości goście zostali zaproszeni przez wójta na poczęstunek, który przygotował wolontariusz GOK Sebastian Krawczyński.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: