r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Oświata

Wizualizacja
04-07-2022

Jest przetarg na halę sportową w Olbięcinie

Długo oczekiwana, nie tylko przez mieszkańców Olbięcina, budowa hali sportowej z prawdziwego zdarzenia wreszcie doczeka się realizacji. Gmina Trzydnik Duży ogłosiła przetarg na wykonanie robót, które potrwają kilkanaście miesięcy i zostaną sfinansowane w większości z pieniędzy zewnętrznych.
- Budowa hali w Olbięcinie to temat znany od ponad 20 lat. Obecnie przy miejscowym zespole szkolno-przedszkolnym jest tylko mała sala gimnastyczna, wybudowana jeszcze w latach 60. minionego wieku. Obiekt nie spełnia wymogów i nie można w nim uprawiać niektórych dyscyplin, a że jest to druga po Trzydniku Dużym placówka oświatowa w gminie, hala jest po prostu niezbędna - przekonuje wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.
 
Przez wiele lat inwestycja nie dochodziła do skutku, ponieważ plac szkolny, na którym ma powstać obiekt, był za mały. - Udało nam się jednak dokupić trzy działki o łącznej powierzchni około 15 arów, które wystarczą, by wybudować łącznik i halę o powierzchni 1000 metrów kwadratowych oraz trawiaste boisko - dodaje Krzysztof Serafin.
 
W łączniku będą 4 sale lekcyjne, szatnia, sanitariaty, pokój nauczycielski i magazyn na sprzęt sportowy, a hala będzie mieć wymiary 28 x 18 metrów.
 
Firmy, które chcą zrealizować inwestycję w formule "zaprojektuj i wybuduj" mogą składać oferty do 8 lipca. Wójt Krzysztof Serafin ma nadzieję, że obiekt w stanie surowym zamkniętym powstanie do końca sierpnia 2023 roku, a jego wykończenie i wyposażania zakończy się do końca listopada przyszłego roku.
 
Gmina pokryje tylko 10 procent kosztów. Na resztę ma przyznane dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".
(fot. wizualizacja UG Trzydnik Duży)
 
Źródło: IAS24 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: