r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

30-03-2020

Świetlica w Łychowie Gościeradowskim

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w Łychowie Gościeradowskim w gminie Trzydnik Duży powstanie świetlica z prawdziwego zdarzenia. Przetarg na przebudowę obiektu, w którym swoją siedzibę ma również OSP, jest ogłoszony.
Budynek, który pochodzi z lat 50. minionego wieku, zostanie rozbudowany, będzie mieć nowy dach, nowe okna i drzwi, docieplone ściany i elewację, a także wszystkie nowe instalacje - wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną. Do obecnej remizy zostanie dobudowana część z sanitariatami, a w całym obiekcie zostanie zamontowane centralne ogrzewanie, którego do tej pory nie było.

Firmy, które chcą wykonać te prace mogą składać oferty do 2 kwietnia, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na 11 grudnia bieżącego roku.
 
Unijna dotacja będzie wykorzystana także na zakup wyposażenia nowej świetlicy, w tym m.in. mebli i sprzętu do sali komputerowej i widowiskowej oraz kuchni. Realizacja tej części projektu jest planowana na 2021 rok.

W przyszłości z obiektu będą korzystać nie tylko strażacy, ale również członkinie kół gospodyń wiejskich z Łychowa Gościeradowskiego i Łychowa Szlacheckiego.

Z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Gmina Trzydnik Duży otrzyma na utworzenie świetlicy do 500 tysięcy złotych. Resztę pokryje z własnego budżetu.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: